Gripihooaeg jõudis lõpule

Maiken Mägi
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Väikelapsed on gripi riskirühmaks.
Väikelapsed on gripi riskirühmaks. Foto: Panthermedia.net / LightField Studios

Grippi haigestumine on juba mitu nädalat järjest langenud ning nüüdseks esineb üle Eesti vaid üksikuid haigusjuhte. 

Võrreldes aprilli algusega langes eelmisel nädalal (8.-14. aprill) ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine seitse ning grippi haigestumine 41 protsenti, teatas terviseamet.

Arstide poole pöördus 3181 haigestunut, neist pooled olid lapsed. Haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse jõudis hooajavälisele ehk tavapärasele foonnäitajatele. Amet hindab grippi haigestumuse intensiivsust madalaks, üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi registreeritakse peaaegu igas maakonnas.

Laboratoorse kinnituse said eelmisel nädalal 35 A- ja kaks B-gripiviirust. Domineerib RS-viirus, mis põhjustab ülemiste hingamisteede põletikku ja köha ning võib tüsistusena tekitada kopsupõletiku.

Uusi andmeid gripi tõttu intensiivravi vajavate inimeste kohta terviseametile ei laekunud, alates jaanuarist on gripi tõttu intensiivravi vajanud 106 inimest vanuses 3–97 eluaastat. Hooaja algusest on gripi tõttu haiglaravil olnud 1543 patsienti.

Tagasi üles