Karulaugu asemel ekslikult mõne mürgise taime söömine ei ole Eestis küll sage, kuid see-eest on karulauguga sarnased taimed (piibeleht, sügislill) kas väga või küllaltki mürgised.
Karulauguga sarnase piibelehe söömine võib lõppeda fataalselt
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viimane fataalne sügislille söömise juhtum jääb paari aasta taha, sama kaua on möödas ka karulaugu pähe piibelehe söömise juhtumist, mis lõppes kergemalt, pikema okseralliga, edastab ERR. Sel kevadel pole karulauguga seotud kaebusi terviseametini jõudnud, aga söögiks kõlbmatuid taimi satub suhu ikkagi.
«Eelkõige on sel kevadel need kõned lapsevanematelt, kelle lapsed on õues kätte saanud silla või piibelehe taime ja seda siis närinud. Nende taimedega pole suuremat mürgistusohtu oodata, samuti uuritakse, mis saab siis kui laps on ära joonud maast vee, kus on olnud piibelehed või lumikellukesed, ka sellest mürgistusohtu ei ole,» rääkis terviseameti mürgistusennetuse keskuse juht Mare Oder.
Loe pikemalt ERR uudisteportaalist.