P, 24.09.2023

Video: mehe kõrv sügeles, sest ämblik oli sinna uut kodu ehitamas

PM Tervis
Facebook
Comments
Ämblik. Foto on illustratiivne.
Ämblik. Foto on illustratiivne. Foto: PantherMedia / Scanpix / Hendrik Unger

20. eluaastates mees pöördus kõrva-nina-kurguarsti poole, kaevates kõrva sees veidrat sügelevat tunnet. Arst uuris endoskoobiga tema kõrva sisemust ning leidis sealt võrku kuduva ämbliku.

Ida-Hiinas asuva Yangzhou ülikoolihaigla arst Zhang Pan üritas ämblikust kinni haarata pintsettidega, kuid putukas oli selle jaoks liiga kiire, edastas The Sun. Seejärel kasutas ta kõrvaloputuslahust, et ämblik kõrvakanalist välja uhada.

«Ma ei märganudki seda esimesel vaatlusel, palja silmaga vaadates. Endoskoopi kasutades avastasin aga väikse ämbliku,» kirjeldas arst. Allolevas videos on näha, kuidas arst sisestab patsiendi kõrva nõela ning tilgutab sinna soolalahust. Paanikasse sattunud ämblik ühes oma kootud võrguga uhatakse vedelikuga oma soojast ja hubasest pesast seeläbi välja.

Arst ei täpsustanud, kas nad tapsid ämbliku ära või mitte. Küll aga kiitis ta, et patsient pöördus arsti juurde suhteliselt ruttu ning seetõttu ennetas ka võimalike kuulmekanali kahjustuste teket. Zhang pani südamele, et kõrvast tundmatut putukat või ämblikku leides tuleb otsida kohe abi, et välistada selle tekitatud võimalikud kahjustused. Kuigi putuka peaks ka koduste vahenditega (kõrva loputades või pintsettidega) kätte saama, on arsti hinnangul kõige ohutum siiski kontrollkäik arsti juurde.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles