Aita leida Pelgulinna sünnitusmaja simulaatorbeebile nimi

Simulaatorbeebi abil õpitakse elusid päästma.

FOTO: Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond

Pelgulinna sünnitusmaja koos Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga otsib nutikat nime hiljuti soetatud kõrgtehnoloogilisele vastsündinu-simulaatorile, millega haigla personal harjutab vastsündinute elustamist ja abistamist.

Kuna simulaatorbeebit saab muuta vastavalt soovile nii poisiks kui tüdrukuks, peab otsitav nimi olema sobilik mõlemale soole. Pakkuda võib ka hellitusnimesid.

Sünnitusmaja lastearst ja Pelgulinna simulatsioonikeskuse juhataja, doktor Ervin Saik ütles, et haiglal on olemas ka sünnitaja-simulaator – see seade kannab tootja poolt määratud nime Victoria. Äsja soetatud vastsündinu-simulaatori mudeli nimi on Super Tory, kuid arsti sõnul oleks parem, kui nimi oleks suupärasem ja loomulikum.

«Kuna simulatsioonõppuste eesmärk on harjutada erakorraliste olukordade lahendamist võimalikult realistlikult, siis tuleb püüda hetkeks unustada, et tegemist on nuku või mannekeeniga, kellega «mängitakse». Meie uus simulaator on küll väga elutruu, kuid vahva nimi muudaks selle meie jaoks veelgi tõepärasemaks,» märkis Saik.

Nimepakkumisi saab esitada kuni 14. juunini veebilehel www.aitaalustadaelu.ee/nimi. Lõpliku valiku konkursile esitatud nimede seast teeb toetusfondi ja Pelgulinna sünnitusmaja töötajatest koosnev žürii. Võitja kuulutatakse välja 18. juunil.

Väljavalituks osutunud nime pakkuja saab Lääne-Tallinna Keskhaigla uuringupaketi «Terviseaudit» väärtuses 360 eurot. 

Kõrgtehnoloogiline simulaator Super Tory võimaldab harjutada praktilisi oskusi, näiteks vastsündinule veenitee rajamist, pleuradreeni paigaldamist, samuti südametöö, vererõhu ja kehatemperatuuri mõõtmist ning palju muud. Kuna simulaator imiteerib suurepäraselt reaalset vastsündinud patsienti, saab selle abil harjutada nii meditsiinimeeskonna koostööd, rolle abi andmisel ja infovahetust kui ka testida töökeskkonna praktilisust ja juhendite toimivust.

Populaarne

Tagasi üles