Naine andis tütre elu päästnud tuletõrjujale neeru

Ühe neeruga sündinud mees sai uue organi naiselt, kelle perekonda ta aitas.

FOTO: Leonello Calvetti / PantherMedia / Leonello Calvetti

Kui Becca Bundy väikest tütart tabas haigushoog, jõudis esimesena appi vabatahtlik tuletõrjuja Bill Cox. Kaks aastat hiljem sai ema tänuvõla tasuda, andes mehele ühe oma neerudest.

66-aastane Cox on vabataktliku tuletõrjujana kogukonda aidanud kuus aasta. 2016. aasta augustis sai ta väljakutse Bundy tütre aitamiseks, kirjutab CNN. Ta jõudis esimesena kohale ja aitas inimestel organiseeruda, kuni kiirabi kohale jõudis.

Naine ja päästja kohtusid uuesti 2018. aastal, kui Bundy läks heategevusüritusele Minnesotas asuvasse Viikingi Baari, kus Cox oli töötanud 16 aastat. Päästja teenindas baaris ja kandis särki, millele kirjutatud: «Mu nimi on Bill. Mul on lõppsfaasis neerupuudulikkus ning vajan uut neeru.»

Nad rääkisid veidi ja selgus, et Bundyl on sama veregrupp. Sealt algas nende teekond. Bundy sai pärast teste varsti Billile öelda, et ta sobib talle doonoriks.

Cox sündis vaid ühe neeruga ja kuna see hakkas üles ütlema, lisati mees 2017. aastal organi ootejärjekorda. Ta lasi teha kaks olukorra tõsidusest märku andvat T-särki ja kandis neid iga päev tööl. Neli või viis inimest pakkusid abi, aga ei osutunud sobivaks.

Bundy sobis aga ideaalselt ja helistas mehele kohe, kui oli seda arstidelt kuulnud.

Mõlemad nutsid – rõõmupisaraid -, ja Bill tänas naist.

Veebruaris tehti operatsioon. Bill tunneb end nüüd hästi, olles naasnud juba vabatahtliku töö juurde.

Tagasi üles