Ametlik: gripihooaeg sai läbi

Maiken Mägi
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gripp algab tavaliselt kõrge palaviku ja lihasvaluga.
Gripp algab tavaliselt kõrge palaviku ja lihasvaluga. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Köha ja nohu tekitavaid viirusi põeb veel iganädalaselt mitu tuhat inimest, grippi diagnoositakse aga juba nädalate kaupa vaid harvadel juhtudel.

Mai kolmandal nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuse tõttu arsti poole 2215 inimest, langus eelmise nädalaga võrreldes oli üheksa protsenti, edastas terviseamet. Tavapäraselt olid ligi pooled haigestunud lapsed.

Terviseametile edastatud andmete põhjal võib grippi haigestumuse intensiivsust hinnata madalaks, registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi. Praegu on üle 60 protsendi hingamisteede viirusnakkustest on seotud RS-viirusega, mis tekitab köha ning ülemiste hingamisteede põletikku.

Mai keskpaiga seisuga oli hooaja algusest saati gripi tõttu haiglaravil olnud üle 1600 inimese, aprilli alguse seisuga oli grippi surnud 36 inimest. 

Haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi jõudis foonhaigestumisele ehk hooajavälistele tavapärastele näitajatele. 

Tagasi üles