Tuntud ohatisekreem võib apteekidest teadmata ajaks otsa saada

Ohatis.

FOTO: Erakogu

Ravimiameti teatel napib apteekides hetkel kolme ravimit - Fenivir ohatisekreemi ning Tambocor ja Prednisolon-Richter tablette. 

Müügiloa hoidja Richard Bittner AG teatas Fenivir kreemi tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Teisi sama toimeaine sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata, kuid samal näidustusel kasutatavad ravimid on apteekides saadaval. Patsiendid võivad vajadusel konsulteerida arsti või apteekriga.

Ajutiselt võib apteekidest otsa saada ka südame rütmihäirete ravim Tambocor, tablettide tarneraskuse kestus ei ole teada. Teisi sama toimeaine sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

Juuni lõpuni võib apteekides puudu jääda ka Prednisolon-Richter 5 mg tablettidest. Teisi sama toimeaine sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga. Tablette kasutatakse põletikuvastast ja immuunvastust vähendavat ravi vajavate haiguste (reumaatilised haigused, sidekoehaigused, astma, allergilised reaktsioonid, autoimmuunhaigused, äge leukeemia jm) puhul. Ravimiamet, erialaselts ning ravimite hulgimüüjad teevad koostööd, et võimaldada tarneraskuse perioodil erandkorras müügiloata ravimi kasutamist.