Ida-Viru Keskhaigla nakkusosakond kolis uude asukohta

Nakkusosakonna ambulatoorne vastuvõtt hakkab toimuma G-korpuse I korrusel, aadressil Ilmajaama 14. Eraldi sissepääs on Ilmajaama tänava poolt haigla peasissepääsust paremal.

FOTO: SA Ida-Viru Keskhaigla

Ida-Viru Keskhaigla mitmed allüksused vahetavad seoses eelseisvate ehitustöödega asukohta Ahtme üksuse piires.

«Suurim muudatus on seotud nakkusosakonnaga, mis seni paiknes eraldi hoones Ilmajaama 16. Kuna see hoone jääb ette uue haiglakorpuse ehitusele, siis on ajutised muudatused vältimatud,» ütles haigla juhatuse esimess Tarmo Bakler.

Ambulatoorne vastuvõtt hakkab toimuma G-korpuses, Ilmajaama 14, milleks rajati eraldi sissepääs (haigla peasissepääsust paremal). Nakkushaiguste statsionaari voodid hakkavad paiknema G-korpuse I korrusel (juurdepääs peasissepääsu kaudu). Lasteosakond viidi üle samal korrusel vastastiiba ning neuroloogia eriala voodihaiged K-korpuse II korrusele (juurdepääs peasissepääsu kaudu).

Nakkushaiguste statsionaarse ravi osakond on eelnevalt ehitatud sarnastele isolatsiooninõuetele vastavaks laste nakkushaiguste ravi  osakonnaks. Enne eelmisi muudatusi paiknesid seal laste nakkushaiguste palatid, mille järele vajadus on järk-järgult vähenenud. Nüüd oli võimalik need palatid taas täisfunktsionaalselt kasutusele võtta.

Muudatused on seotud Ahtme aktiivravikompleksi ja tervisekeskuse juurdeehituse kavandatavate ehitustöödega, mille riigihankeleping saab sõlmitud lähinädalatel. Hanke eeldatav maksumus oli ligikaudu 18 miljonit eurot, tähtajaks esitati kaks pakkumist, mille mõlema maksumus oli hanke eeldatava maksumuse lähedane.

Tagasi üles