E, 4.12.2023

Kuhu pöörduda pühade ajal Tallinnas arstiabi saamiseks?

PM Tervis
Facebook
Comments
Arstiabita pühade ajal ei jää.
Arstiabita pühade ajal ei jää. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pühade ajal on kõigil päevadel esmaabi vastuvõtt hambapolikliinikus, öövalveteenust osutavad valveapteegid, abi saab nõuandetelefonidelt, erakorralise meditsiini osakonnad töötavad nagu alati ööpäevaringselt.

Tallinna Hambapolikliiniku (Toompuiestee 4) esmaabi vastuvõtt on laupäeval, 22. juunil avatud kell 9-15ni, pühapäeval, 23. juunil ja esmaspäeval, 24. juunil kella 9-14ni. Esmaabi osutavad valvearst ja hambakirurg. Töötab röntgenikabinet.

Apteegi öövalveteenust osutavad valveapteegid aadressil Tõnismägi 5 ja Vikerlase 19.

Küsimustele vastab «Perearsti nõuandetelefon» 1220 või +3726346630 ööpäev läbi, seda ka puhkepäevadel ja riiklikel pühadel. Tasuline nõuandetelefon «Lastearst kuuleb» 1599 töötab kõigil päevadel kella 8st-22ni.

Mürgistuste kohta saab nõu küsida ööpäevaringselt infotelefonilt 16 662.

AS Ida-Tallinna Keskhaigla, AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, SA Tallinna Lastehaigla ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonnad töötavad ööpäevaringselt.

Spetsialistid aga toonitavad, et peamine tervisehoidja pühade ajal on kaine mõistus ja piiri pidamine. Purjus sõpra vette ei tohi lasta, rooli ka mitte. Üle lõkke pole mõtet hüpata, see võib kurvalt lõppeda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles