Eestis hakatakse koostama tuleviku apteegi visioonidokumenti ja tõhustama koostööd kahe farmaatsiaalast haridust andva kõrgkooli vahel.
Eestis loodi farmaatsiavaldkonna koostööplatvorm
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudis kogunesid juuni alguses Eesti farmaatsiavaldkonna organisatsioonide, sh kahe kõrgkooli esindajad, et ühiselt arutada valdkonna tulevikku, õppe kestlikkust, rahastamist ja eriala populariseerimist.
«Ümarlaud möödus väga konstruktiivses ning tulemustele, tulevikule ja koostööle orienteeritud õhkkonnas,» sõnas Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja Ain Raal. «Teeb head meelt, et lisaks farmaatsiaharidusele on tähelepanu all kogu farmaatsia tulevik,» lisas ta.
Kohtumisel moodustati kaks töörühma. Üks neist hakkab koostama tuleviku apteegi visioonidokumenti ning analüüsima erialatöötajate vastutusvaldkondi, et viia need vastavusse tervishoiusüsteemi ja ühiskonna vajadustega.
Teise töörühma eesmärk on tõhustada kahe farmaatsiaalast kõrgharidust andva kõrgkooli, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli omavahelist koostööd. Kavas on ühtlustada kõrgkoolide õppekavad ja anda Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli kolmeaastase õppe läbinud farmatseutidele võimalus jätkata õpinguid Tartu Ülikooli proviisoriõppes.
«Maailm on igapäevases muutumises, niisamuti on muutumas apteegi olemus ja apteekri ülesanded. Uued märksõnad on patsiendikesksus ja üha individuaalsem sümptomitest lähtuv nõustamine,» rääkis Eesti Farmaatsia Seltsi president proviisor Triinu Entsik-Grünberg. «Alustatud tihe koostöö Eesti farmaatsiavaldkonna organisatsioonide vahel aitab kindlasti muuta apteegiteenuseid paremaks ja kliendikesksemaks,» ütles ta.
Ümarlaual osalesid Eesti Farmaatsia Seltsi, Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi, Eesti Apteekide Ühenduse, Eesti Apteekrite Liidu, Eesti Haiglaapteekrite Seltsi, Eesti Proviisorite Koja, Tartu Ülikooli Rohuteaduste Seltsi ning Tartu Ülikooli ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli esindajad.