Õnnestus: väikese Annabeli geeniravi sai tehtud ja läks hästi (2)

PM Tervis
Copy
Foto: Facebook/HelpAnnabel

«Meil on suurepärased uudised! Väikese Annabeli geeniravi on tehtud, kõik läks hästi, ravi õnnestus!» edastab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond.

Haruldase spinaalse lihasatroofia vastu maailma kalleimat, kaks miljonit eurot maksvat geeniravi saanud Annabel jääb edasi jälgimisele, esialgu haiglasse, hiljem juba haigla lähedal asuvasse ajutisse koju, ikka koos ema ja isaga.

Ravi teostamise ajal askeldasid pisikese Annabeli ümber kaheksa tohtrit. Vanemate sõnul on kogu haigla personal ääretult abivalmis ja väga toetavad. «Pisike piiga pidas kenasti vastu ja oli ravi alal väga vapper, protseduur ise aga siiski üsna väsitav, mistõttu üritatakse nüüd lõpuks pisut puhata,» vahendab fond Annabeli ja ta vanemate kogemust. 

«Täna on Ameerika Ühendriikides riigipüha ja Annabeli ravinud arst naljatas, et väljas lastud ilutulestik oli Annabeli auks!» Lastefondi inimesed on arstiga ühte meelt ja usuvad, et seda on ka kõik head inimesed, kes väikese tüdruku elu päästmiseks abikäe ulatasid.

«Aitäh, et aitasite päästa elu! Annabeli vanemad ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on seda rõõmsamad, et saame häid uudiseid teada anda vahetult enne eestlastele väga olulise juubelilaulu- ja tantsupeo avaetendust.» 

Kommentaarid (2)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles