Ravimeetodit kasutati põievähi puhul, viies viiruse kahjustatud organisse kateetriga, vahendab Telegraph teadusajakirjas European Journal of Cancer ilmunud uuringut. Kõrvaltoimeid protseduurist ei ilmnenud. Uuringu tegijate sõnul võib uudne moodus kahandada kasvajaid ja nii on neid ka ohutum eemaldada.
Uuringutulemused viitavad, et tavalist külmetushaigust põhjustava viiruse tüvi CVA21 tekitas kasvajas põletikku ja sestap koondusid ka immuunrakud sellesse piirkonda, korraldades kasvajarakkude vastu ägeda rünnaku. Sageli saab kasvaja areneda just põhjusel, et vähirakkudel on mitmeid nippe immuunsüsteemi «radari» all tegutsemiseks, ja kui nende olemasolu pole tuvastatud, ei ole ka põhjust korraldada probleemsesse paika hävitusmissiooni. Teadlased ütlevad, et kui viirus puutus kokku vähirakkudega, siis viirusosakesed paljunesid ja seeläbi sai probleemsest kohast veelgi võimsam immuunsüsteemi lahingutander.
Surrey ülikooli kliinilise onkoloogia professor Hardev Pandha märkis, et leid on tekitanud palju elevust. «Viirus siseneb kasvajasse ja paljuneb – see on nagu väike viirusetehas, mis muudab kasvaja keskkonna ebasoodsaks. Sihikuks saab just vähk. See on kõige vähem toksiline meetod, mida olen aastate jooksul näinud.» Viirus ei suundu nimelt tervete kudede juurde, vaid selle märklauaks saavad ainult vähirakud.
Teadlased asuvad nüüd viiruse mõju katsetama teiste vähitüüpide puhul.