N, 30.03.2023

Hoiatav juhtum: 60-aastane naine kukkus metallkõrre otsa ja suri

PM Tervis
Hoiatav juhtum: 60-aastane naine kukkus metallkõrre otsa ja suri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Metallkõrsi ei tohiks kunagi kasutada kaanega, mis nende asendi fikseerib.
Metallkõrsi ei tohiks kunagi kasutada kaanega, mis nende asendi fikseerib. Foto: Shutterstock

«Pensionil džoki suri pärast keskkonnasõbraliku metallkõrre otsa kukkumist, mis läbistas ta silma ja tungis ajju.» vahendab Daily Mail.

60-aastane Elena Struthers-Gardner kandis käes keeratava kaanega joogipurki, kui ta kokku kukkus ning 25 sentimeetri pikkune roostevabast terasest kõrs tema vasakust silmakoopast ajju torkas. Tsiviilpartner Mandy leidis Elena lamamast ja korisevaid hääli tegemast. Kui Mandy kiirabi kutsus, lõpetas Elena ilmselt hingamise. Kiirabi toimetas naise haiglasse, kuid neil õnnestunud tema elu päästa.

Eile teatas koroner, et metallkõrsi ei tohiks kunagi kasutada kaanega, mis nende asendi fikseerib ning ütles, et neid kasutades tuleks väga hoolas olla. Kui need kõrred on valesse suunda suunatud, võivad need vigastusi tekitada.

Elena sai 21-aastaselt ratsutades vigastuse. Kui tema fentanüüliga valuvaigisti kõrget doosi vähendati, tekkis Elenal alkoholisõltuvus. Enne oma surma jõi ta sellest samast klaaspurgist umbes pool liitrit viina päevas segatuna apelsinimahlaga. Surmajärgsest uriiniproovist alkoholi ei leitud. Oma vigastusest tingitud valu tõttu kukkus ta tsiviilpartneri Mandy sõnul suvaliste vahemaade tagant kokku nagu kartulikott. 

Ka meditsiinitöötajate sõnul on tegu väga ebatavalise juhtumiga. Mandy kommenteeris: «Ma tunnen, et liikumispuudega inimeste, laste või jalgealuse kaotanud tavaliste inimeste kätes on need asjad väga pikad ja tugevad.» Mandy igatseb Elenat väga ning loodab, et sellist asja ei juhtu mitte kunagi kellegi teisega.

Märksõnad
Tagasi üles