Poollamavat imetamisasendit on hea kasutada kohe pärast sünnitust, kui ämmaemand on lapse kuivatanud ja asetanud nahk-naha vastu kontakti. Pool tundi kuni tund pärast sündimist hakkab laps instinktiivselt ise rinda otsima - ta lükkab end jalgadega ülespoole, kobab kätega ja limpsib keelega, et leida ema rinnanibu. Pärast rinna leidmist puhkab beebi veidi ja kui ta on valmis sööma, siis haarab laps rinna suhu ja hakkab imema.
Poollamavas asendis vajub laps oma raskusega rinnale, ema peab teda vaid veidi küljelt toetama. Selline asend on hiljem kasulik ka tugeva piimavooluga emadele, kelle laps peab sellega toime tulemiseks vaeva nägema. Ema rinnal lamades on lapsel lihtsam piimavoolu kontrollida.
Et end poollamavas asendis hästi tunda, aseta oma selja taha patju või istu kott-tooli, toetudes istudes ristluudele, mitte otse tuharatele. Oleks hea, kui käte all on padi või kokku keeratud tekk, sest siis ei väsi käed lapse toetamisest, kui tal peaks söömine rohkem aega võtma.
Tasub proovida ka lamavat imetamisasendit, kuna nii saab last toites ema ka ise puhata. Heida külili ja tõmba last rinna poole nii, et ta jääks lamama külje peale kõht sinu kõhu vastu. Toeta oma pea padjale, siis ei väsi kael ega õlg.
Klassikalise istuva imetamisasendi puhul on hea see, et saad last toita oludes, kus lamamine ei ole võimalik, näiteks arsti vastuvõttu oodates. Selle asendi harjutamist saad alustada niipea, kui istumine pärast sünnitust on mugav.