Paljud on endiselt veendunud, et Kuu faaside ja naiste menstruatsioonide vahel on seos, kirjutab Medical News Today. Arusaam, et ovulatsioon ja Kuu faasid on kuidagi seotud, tuleneb kontseptsioonist, et kui keskmiselt kestab menstruaaltsükkel 28 päeva, siis kuutsükkel on umbes sama pikk - 29,5 päeva.
1970-1990ndatel tehtud väikesemahulised uuringud näitasid, et emasloomade ovulatsiooni faasid langevad kokku Kuu omadega. Mõnes neist uuringutest leiti, et neid siduvaks vahelüliks on unehormoon melatoniin, mis reguleerib ärkveloleku tsükleid, ja mille tase oli seotud mõlema kuutsükliga.
2005. aastal ilmnes Nepalis läbi viidud väikeses uuringus, et naised, kelle ovulatsioon langes kokku täiskuuga ja kes rasestusid sel ajal, sünnitasid tõenäolisemalt poisslapsi. Need, kes rasestusid enne täiskuud, sünnitasid suurema tõenäosusega tüdrukuid. Küllap oli tegu juhusega. Menstruaaltsüklid võivad kesta vahemikus 21–35 päeva ja nende pikkus võib muutuda ka vanusega ja hormonaalsete tegurite mõjul.
Aasta hiljem tehtud sarnases uuringus ei leitud menstruatsiooni, viljakuse ja Kuu faaside vahel seost.
Levinud arvamuse kohaselt häirib täiskuu und, muutes unetuse tõenäolisemaks. 2014. aastal ajakirjas Sleep Medicine avaldatud uuringus hinnati 319 osaleja unekvaliteeti erinevate kuufaaside ajal. Leiti, et täiskuu aegu oli osalejate unekvaliteet viletsam.
Vabatahtlikud nõustusid magama akendeta pimedates tubades kolme päeva vältel. Selle aja jooksul mõõtsid teadlased muutusi une sügavuses, aju aktiivsust magamise ajal, samuti melatoniini ja stressihormooni kortisool taset.