E, 30.01.2023

Homme toimub Viljandis erivajadustega inimeste laulupidu

PM Tervis
Homme toimub Viljandis erivajadustega inimeste laulupidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erivajadustega inimeste laulupidu Viljandis toimus ka aastal 2017.
Erivajadustega inimeste laulupidu Viljandis toimus ka aastal 2017. Foto: Elmo Riig / Sakala

Homme, 17. augustil toimub Viljandis XI erivajadusega inimeste laulu- ning tantsupidu, mis on sel aastal pärimusmuusika teemaline. Toimub ka heategevuslik käsitöölaat puuetega inimeste toetuseks, huvilised saavad osaleda säästva eluviisi töötubades. Laulma ja tantsima koguneb üle 1200 inimese, 69-st kodust üle Eesti.

AS Hoolekandeteenused teenuste direktor Liina Lanno sõnul on laulupidu mõeldud kõigile: «Erivajadusega inimesed on osa meie rahvast ja nad soovivad olla osa kogukonnast. Võimalus esineda Viljandi laululaval suurele publikule ning jõuda veebiülekande kaudu vaatajateni üle Eesti annab erivajadusega inimestele võimaluse kogeda tõelist laulu- ja tantsupeo tunnet. See pidu ühendab ja lähendab. Iga erivajadusega inimene saab end tunda võrdväärse kogukonna liikmena ning osaleda kultuuri loomises.»

Harjumaa kogukonnatöö tegevusjuhendaja Ivika Türksoni sõnul ootab Loopealse kodu elanik Ranel väga laulupeole minekut. «Ta loodab seal kohtuda oma sõbranna Juliaga. Viimati kohtusid Ranel ja Julia eelmisel laulupeol. Ranelile meeldisid eelmise aasta laulupeo laulud ja meeldis ka see, et arvutist saab möödunud aasta laulupeo salvestust ja sealt iseennast vaadata.»

2019. aasta pidu on pärimusmuusika temaatiline, sellest lähtudes on koostatud repertuaar ja loodud peo meelsus. Muusikutena astuvad üles Kulno Malva ja Janne Suits ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Esinevad Heidy Tamme ning Stefan.

Peol on viipekeele tõlge ning esinevad Kaie Segeri tantsurühmad: ratastoolis linetantsijate grupp «Silver wheels» ja Vaegkuuljate liidu tantsugrupp «KÕKU».

Laulupeo eel ja ajal toimub erivajadusega inimeste valmistatud käsitöö laat ja saab osaleda säästva käsitöö töötubades. Kaunistatakse tekstiilivärvidega riidekotte ja T-särke ning valmistatakse ehteid. Töötoad on sobilikud ka lastele. Laulupidu ning töötoad on tasuta.

Programm:

11.00 – 16.00 käsitöölaat

14.00 – 16.00 säästva eluviisi töötoad - käsitöö

14.00 Rongkäik Pärimusmuusika aida eest

14.20 tule süütamine ning peo avamine

14.25 tervituskõned: EV sotsiaalminister Tanel Kiik ning Viljandi linnapea Madis Timpson

14. 35 algab laulu- ja tantsupidu

Laulupidu korraldavad Hoolekandeteenused AS ja MTÜ Magus Mõte ning toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn.

Laulupeo kohta saad lisateavet siit.  

Märksõnad
Tagasi üles