Sage öine urineerimine võib viidata sellele terviseprobleemile

Kas ärkad öösel, et tualetti minna?

FOTO: Antonio Guillen Fernández / PantherMedia / Antonio Guillen Fernández

Öösel tualeti ja voodi vahelt jooksmine on tüütu, kuid uus teadusuuring viitab sellele, et mure põhjus võib peituda enamas kui joodud vedelikus.

Doktor Satoshi Konno Thoku Rosai haiglast Jaapanist väidab, et häiriv harjumus öösel urineerimsieks ärgata võib viidata kõrgele vererõhule. Tema uurimus näitas, et inimestel, kes käivad sageli öösel toaletis, on suurem soodumus kõrgeks vererõhuks kui teistel, vahendab Ask Dr. Manny

Tõenäosus kõrge vererõhu tekimiseks tõusis toaleti külastuse numbri tõusuga. Teadlased uurisid üle 37 000 jaapanlase, kasutades küsimustikke ja vererõhumõõtmisi tervisekontrollides. Peaaegu 70 protsendil küsimustikele vastanutest oli probleem öösel ärkamisega. Samuti leiti, et öösel urineerimine seostus 40 protsenti suurema tõenäosusega kõrgeks vererõhuks. Tulemused on olulised, sest jaapanlastel on soolarikas dieet ning paljud kannatavad kõrge vererõhu käes.

Tulemused olid sarnased ka Nagasaki ülikoolis tehtud varasemale uuringule, kus nähti, et unehäiretega inimestel esines öösel urineerimist ja kõrget soolatarbimist. Teadlased näitasid, et kui soola tarbimist vähendati, vähenesid öised toaletikülastused kesmiselt 2,3 korra pealt 1,4 peale öö jooksul. Sage öine tualetis käimine võib aga viidata ka uneapnoele, diabeedile või olla lihtsalt liigse vedeliku tarbimise tagajärg. Kui oled mures varjatud terviseprobleemi pärast tasub oma murest rääkida arstiga, kes võib aidata probleemi hinnata või soovitada vastavaid elustiilimuutusi.

Populaarne