Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Eesti peremeditsiini analüüsiks anti 435 000 eurot

Copy
Toetuse eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis toetaksid arstide igapäevatööd.
Toetuse eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis toetaksid arstide igapäevatööd. Foto: Andriy Popov / PantherMedia / Andriy Popov

Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja, millega antakse Eesti Perearstide Seltsile viieks aastaks 435 000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks. Toetuse andmise eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis oleksid senisest kasutajasõbralikumad ja toetaksid perearste nende igapäevatöös.

«Selleks, et perearst ja tema meeskond saaksid oma tööd teha võimalikult hästi, peab töökeskkond ja arsti peamine töövahend – infosüsteem seda toetama,» ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. «Aastaks 2023 on kavas rajada üle Eesti uued kaasaegsed tervisekeskused, millega muutub oluliselt perearstide senine töökorraldus. Uus töökorraldus nõuab ka teistsuguseid ja kaasaegsemaid IT-lahendusi, mis toetaks senisest enam perearstide ja -õdede koostööd teiste spetsialistidega ning aitaks säästa arsti aega arstitöö jaoks.»

Toetusega on kavas kaardistada peremeditsiini tarkvara kasutajate vajadused ja ootused, võrrelda praegu kasutusel olevate tarkvarade võimalusi perearstide tegelike vajadustega ning teha hädavajalikud arendused juba kasutusel olevates tarkvarades. Analüüsi tulemusena luuakse kirjeldus peremeditsiini tulevikutarkvarast, mis vastaks nii perearsti meeskonna vajadustele kui ka riiklikele tervishoiu arendusplaanidele.

«Perearstid ja -õed on pikka aega oodanud riiklikku tuge selleks, et lahti mõtestada oma igapäevatöös kasutatavad IT-lahendused ning toetuse eraldamine on suur samm selles suunas,» ütles Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige, peremeditsiini IT-nõukogu aseesimees Andres Lasn. «Eesti Perearstide Selts plaanib toetuse abil süstemaatiliselt analüüsida, mida täpselt esmatasandi tervishoiutöötajad ühelt tarkvaralt vajavad, et see toetaks patsiendikeskset, järjepidevat ja igakülgselt kättesaadavat perearstiabi osutamist.

Peremeditsiini tarkvara analüüsi ja arendamist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest aastatel 2019–2023 kokku 326 252 euroga, millele lisandub Eesti riigi kaasrahastus 108 750 eurot.

Tagasi üles