Vaimse häirega ema lasi oma tervel lapsel sadu erinevaid raviprotseduure läbida

Kaylene Bowen-Wright.

FOTO: Kuvatõmmis uudistekanali NBCDFW videost

Terve poiss käis haiglas 320 korda ning talle tehti 13 operatsiooni. Lapse ema ootab nüüd vanglakaristus.

Texases elav Kaylene Bowen-Wright mõisteti kuueks aastaks vangi oma poja haiguse võltsimise eest. Ema lasi poisile anda ravi ja teha operatsioone, mida laps tegelikult ei vajanud. Nüüd 10-aastaseks saanud poiss võeti ema juurest ära 2017. aastal peale seda, kui Dallase haigla teatas ametivõimudele, et terve lapse ema väitis, et poeg on haige. 

Bowen-Wright kuulis oma karistusest reedel Dallase kohtusaalis peale seda, kui oli tunnistanud oma süüd lapse vigastamisel. Uurijate sõnul veetis Christopher Bowen seitse esimest eluaastat haigla ja kodu vahel sõeludes, sest ema väitis, et lapsel on mitmed terviseprobleemid, nagu vähk, lihasdüstroofia, südameprobleemid ja krambihood, kirjutab uudistekanal NBC Dallas-Fort Worth.

Christopher Bowen külastas seitsme eluaasta jooksul 320 korda haiglaid.

FOTO: Kuvatõmmis uudistekanali NBCDFW videost

Nüüdseks 10-aastane Christopher puutus ebavajaliku ravi tõttu kokku kiiritusega, haigestus mitu korda sepsisesse ja kannatas veretrombide käes. Ema lasi arstidel pojale paigaldada söötmistoru ning sundis ta ratastooli. Väike poiss külastas haiglat rohkem kui 320 korda, mille jooksul sai 13 operatsiooni. Poiss eemaldati ema juurest 2017. aastal, kui Dallase haigla teatas lastekaitsele, et Christopher oli terve, kuigi ema oli väitnud, et laps on haige.

Uudistekanalis mainitakse, et Bowen-Wright paistab kannatavat Münchhauseni sündroomi käes. Tegu on vaimse häirega, kus hooldaja mõtleb oma hoolealusele välja haigussümptomeid, mida tal ei ole. Christopheri isa Ryan Crawford andis reedel kohtus tunnistusi ning rääkis, et kaotas hulga ühiseid aastaid oma pojaga, sest ema vedas teda pidevalt haiglate vahet. «Liiga palju oli manipuleerimist ja liiga palju valesid. Ma ei teadnud, mida teha,» ütles Crawford uudistekanalile. Christopher on nüüd isa hoole all.

Populaarne