Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Nahaarst avaldab, kuidas solaarium D-vitamiini taset tegelikult mõjutab

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Solaariumis on 95-99 protsenti UVA kiirgus, mis D-vitamiini sünteesile kaasa ei aita.
Solaariumis on 95-99 protsenti UVA kiirgus, mis D-vitamiini sünteesile kaasa ei aita. Foto: Viktor Cap/PantherMedia / Viktor Cap

Solaariumite kohta liigub palju müüte, tõdeb doktor Bret Kaldvee. Dermatoloog kummutab ohtlikud eksiarvamused.

Ohtlik müüt: solaariumid on tervislikud, kuna annavad meile D-vitamiini.

Dr Bret: «Paljud solaariumiettevõtted on üritanud teenuseid reklaamides rõhuda nende tervislikkusele. Solaariumid ja tervis ei käi käsikäes, pigem on nad väga vastandliku tähendusega.

Nahk on D-vitamiini sünteesija – küll aga on oluline teada, et vitamiin D produktsiooniks on vaja meil UVB kiirgust, aga solaariumites on 95–99 protsenti UVA kiirgus ja vaid üks kuni viis protsenti UVB kiirgus. Nii et solaariumites väga olulist vitamiin D lisaproduktsiooni ei toimu.

Pikaajaliste päikesevannide võtmine vitamiin D saamiseks ei ole samuti vajalik. Lühikeste riietega suvel keskpäeval tänaval käies piisab kümnest minutist, et saada oma päevane kogus D-vitamiini kätte ja pärast seda enam lisaproduktsiooni ei toimu.»

Kuula videost, mida räägib dr Bret teiste müütide kohta.

Tagasi üles