Ameerika Psühholoogiline Assotsiatsioon, Ameerika Meditsiini Assotsiatsioon ja mitmed teised teadlaste ühingud üle maailma on seisukohal, et homoseksuaalsuse ravi ei ole tõhus, teaduspõhine ega eetiline. Homoseksuaalsuse ravi käigus üritatakse inimesi teraapiasessioonide, loengute või psühhoanalüüsi käigus veenda oma seksuaalset sättumust muutma. Ravi jõhkramad versioonid näevad ette võtteid nagu oksendamise esile kutsumine ja elektrišokid, samal ajal kui patsientidele näidatakse homoerootilisi pilte või videoid. Samuti korraldatakse rollimänge, milles osalevatel meestel lastakse tegelda stereotüüpselt mehelike tegevustega nagu autode parandamine ja spordisündmuste arutamine ning naistel lastakse proovida traditsiooniliselt naiselikke riideid ja harjutada meikimist.
Ameerika Psühholoogiline Assotsiatsioon analüüsis 2007. aastal mitme homoseksuaalsuse ravi tõhusust hinnanud uuringu tulemusi ning analüüsist järeldus, et tegemist ei ole teaduspõhise ravimeetodiga. Samuti leiti, et ravi vorme on erinevaid ning mitte ükski neist ei ole korduvate teaduslike katsetega tõestatud. 2009. aastal korraldas Ameerika Psühholoogiline Assotsiatsioon uuringu, milles üritati välja selgitada, kas ravi läbinud inimeste seksuaalne sättumus ravi tulemusel muutus ning kas see muutus ka püsima jäi. Uuringu tulemuste põhjal järeldati, et tegemist ei ole efektiivse raviga ning inimese seksuaalset sättumust ei ole võimalik teraapia käigus muuta.
Teadlased juhivad tähelepanu asjaolule, et lisaks sellele, et ravi käigus ei saavutata soovitud tulemust, kujutab ravi ohtu inimeste vaimsele ja füüsilisele tervisele. Mitmest rahvusvahelisest uuringust on selgunud, et katsed muuta inimese seksuaalset sättumust – mis on osa inimeste identiteedist – suurendavad ärevuse, depressiooni, stressi ja enesetapumõtete riski. Paljud ravi läbinud inimesed üritasid sooritada või sooritasid enesetapu.