Teadlased: inimesed peaksid oma tervise nimel iga päev kaunvilju sööma

Kaunviljad aitavad hoida südame tervist.

FOTO: Shutterstock

Mitmest uuringust on selgunud, et kaunviljade tarbimine vähendab südamehaiguste ja vähi riski. Oad, herned ja läätsed sisaldavad palju toitaineid ja vitamiine ning teadlaste hinnangul peaksid kaunviljad olema osa inimese igapäevasest toitumisest.

Teadusuuringutest on selgunud, et kaunviljade söömine vähendab diabeedi, kõrge vererõhu, vähi ja südamehaiguste riski. Samuti väheneb kaunviljade regulaarse tarbimisega ülekaalulisuse risk. Südamehaigused on peamine surma põhjustaja ning kuna tegemist on 80 protsendi ulatuses ennetatava haigusega, on oluline tõsta inimeste teadlikkust sellest, kuidas mõjutab toitumine nende tervist.

Südamehaiguste ennetamiseks tuleb tarbida rohkelt puu- ja juurvilju, pähkleid ja häid rasvu. Keskne osa südamesõbraliku toitumise puhul on kaunviljade tarbimine. Kaunviljad sisaldavad palju kiudaineid, valku, vitamiine ja mineraale, kuid väga vähe rasva ja suhkrut. Tänu sellele soovitatakse südamehaiguste ennetamiseks iga päev kaunvilju süüa. Kaunviljade söömine aitab vähendada kolesterooli, hoida vererõhu normi piires ning stabiliseerida veresuhkrut.

Kaunviljades on palju foolhapet, rauda, magneesiumi, tsinki ja antioksüdante, mis on vajalikud organismi normaalseks toimimiseks. Antioksüdandid aitavad ennetada südamehaigusi ja teisi kroonilisi haigusi, sest aitavad kehal vabaneda rakke kahjustavatest vabadest radikaalidest ja mürkainetest.

Populaarne

Tagasi üles