Tallinna lastehaigla sai 40-aastaseks

PM Tervis
Copy
Tallinn, 15.01.2019
Tallinn Lastehaigla enneaegsete vastsündinute intensiivravi perepalatite avamine. 

Tallinn Children´s Hospital opened intensive care room for family.
FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA
Tallinn, 15.01.2019 Tallinn Lastehaigla enneaegsete vastsündinute intensiivravi perepalatite avamine. Tallinn Children´s Hospital opened intensive care room for family. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA Foto: Sander Ilvest / Postimees

Tallinna Lastehaigla juubelikonverentsil 29. novembril Rahvusraamatukogus leiavad käsitlemist mitmed meditsiiniküsimused huvipakkuvatest haigusjuhtudest kuni teoreetiliste ja praktiliste probleemideni.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts: «Täna haigla algusesse tagasi vaadates on 40 aasta jooksul on tehtud palju – loodud on lapsesõbralik ravikeskkond, pandud alus mitmetele meditsiinilistele alaerialadele. Kõikidel aegadel on arengu ja edu võtmeks olnud pühendumine. Kuigi alati saab paremini, on tänaseid tulemusi vaadates põhjust rahuloluks. Ehkki ravitöö ei katke ka sünnipäeval, loodan, et enamikul on mahti võtta aega ja tunda rõõmu oma töö ja tulemuste üle. Toeks on teadmine, et oma tööga pakume tuge ja turvatunnet väga paljudele Eesti lastele ja nende peredele.

Lastehaigla puhul on tegemist 40 aastat tagasi loodud praktiliselt kõiki lasteerialasid koondava ning ainult laste ravile keskendunud raviasutusega. See on ka jätkuvalt oluline, sest lapsed vajavad ka haiguse ajal mitte ainult head meditsiinilist abi, oluline on ka keskkond, kus seda abi saadakse.

Oleme Põhja- ja Lõuna-Eesti laste ravi keskus, kus tegeldakse aastas ligikaudu 150 000 ambulatoorse, 13 000 statsionaarse ja 4, 5 tuhande päevaravi juhuga.»

Tänane lastehaigla on moodustunud Tallinna Kliinilisest Lastehaiglast, Nõmme lastehaiglast ja Kesklinna Lastepolikliinikust.

Alates 2015. aastast hakkas täiesti uue institutsioonina tööle Laste Vaimse Tervise Keskus.

Haigla avati 28. novembril 1979, selle esimesed patsiendid saabusid vastsündinute ja imikute osakonda juba kaks kuud varem.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles