Teadlased korraldasid uuringu, mille tulemusel selgus, et hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutavate naiste hüpotalamuse piirkond on oluliselt väiksem kui neil naistel, kes hormonaalseid vahendeid ei kasuta.
Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kahandavad olulist aju piirkonda
Hüpotalamus paikneb ajus ajuripatsi kohal ning toodab hormoone. Selle ülesandeks on reguleerida kehatemepratuuri, meeleolu, söögiisu, sugutungi, unerütmi ja südamerütmi. Seetõttu on oluline selgitada välja, kuidas erinevad ravimid mõjutavad hüpotalamuse tööd. Varasemalt pole seda, kuidas hormonaalsed rasestumisvastased vahendid aju mõjutavad sel moel uuritud, kuid teadlaste sõnul on tegemist olulise probleemiga, mis vajab edasist uurimist.
Uuringus osales 50 tervet naist, kellest 21 kasutas hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid. Kõik naised läbisid magnetresonantstomograafia (MRT), millega selgitati välja nende hüpotalamuse suurus. Tulemustest selgus, et hormonaalseid rasestumisastaseid vahendeid kasutavate naiste hüpotalamused olid oluliselt väiksemad kui teistel uuringus osalenud naistel. Teadlaste hinnangul võib see mõjutada nii naiste vaimset kui füüsilist tervist.