Millised on toitumisreeglid, mida tasuks lastevanematel meeles pidada?
«Koolilapse päev peaks sisaldama kolme põhitoidukorda ja kahte vahepala, sealjuures on hommikusöök üks olulisemaid toidukordi. Hommikusöök annab meile päevaks energiat ja tagab ka parema mõtlemisvõime. Kui soovite, et laste aju töötaks koolis hästi, ärge laske teda kooli söömata,» rõhutab kooliõde, kes soovitab lastele anda kooli kaasa ka vahepalasid, milleks sobivad puu- ja juurviljad, vähemagusad piimatooted, pähklid ja täisteraleivatooted.
«Kindlasti peaks laps sööma sooja lõunasööki, et pidada pika päeva vastu. Pereseltsis söödav õhtusöök võiks aga olla pigem kerge, kuna inimese organism ei töötle õhtul toitu sama tõhusalt kui päevasel ajal,» rääkis Tamm.
Kooliõde toob välja lihtsa nipi, mis aitab toiduportsjoneid jagada - nn taldriku reegel, mille järgi poole taldrikust peaksid moodustama salatid ja aedviljad, veerandi valgurikas toit nagu liha ja kala ning veerandi tärkliserikkad toiduaineid nagu kartul ja riis. «Toidu valiku puhul tuleks vältida töödeldud valmistoite ja liigset magusa söömist - energiaks vajalikud süsivesikud saab ka puuviljadest. Kui toiduga patustamisele vastu ei suuda panna, siis tehke pärast sööki veidi trenni, sest see aitab liigset glükoosi ära kasutada - isegi jalutuskäik võib aidata,» soovitab Tamm.
Hoiduda tuleks rafineeritud süsivesikute, eelkõige suhkru liigsest tarbimist. «Paljudes toitudes ja kihisevates jookides on väga palju suhkrut, mille kogus võib paljude jaoks olla üllatav,» hoiatab Tamm ja toob näite, et poole liitrises karastusjoogis võib olla 9-12 teelusikat suhkrut.