47-aastase Karen Liesching-Schroderi pool keelt ja osa kaelast eemaldati pärast seda, kui suuhaavand osutus vähiks.
Tüütu sümptom osutus keelevähiks, mille tõttu tuli eemaldada ka tükk naise kaelast
Kui 2014. aastal tekkis keele paremal küljel valulikkus, arvas inglanna Karen esialgu, et selle pärast pole vaja muretseda, vahendab Daily Mail. Aegamööda tekkis ka haavand ja kui see ei kadunud pärast 18 kuud, läks naine haiglasse. Võeti analüüsid, et kontrollida ega haavand viita pahaloomulisele kasvajale. Biopsia vastus oli negatiivne ja meditsiiniõde palus mitte muretseda, lisades, et küll haavand lõpuks ära kaob.
Mitu kuud hiljem oli Karen sunnitud uuesti arsti poole pöörduma, sest tal oli nii valus, et ei saanud süüa. Täiendavatest analüüsidest selgus, et haavand oli keelevähi sümptom ja meedikud pidid kasvaja eemaldama, enne kui see levib ja eluohtlikuks muutub. Samuti olid nad sunnitud eemaldama tüki kaelast, kuna haigus oli hakanud levima kurgu tagaosa koesse.
Liesching-Schroder oli diagnoosist šokeeritud, kuna pole kunagi suitsetanud ja alkoholi on tarvitanud harva. Need pidavat olema kaks haiguse riskifaktorit.
Pärast 2016. aasta märtsis tehtud operatsiooni eemaldati naiselt pool keelest ja kaelakude, millele järgnes kuus nädalat kiiritusravi.
Pärast operatsiooni on ta suhu tekkinud veel mitu haavandit, mille põhjuseks ütlesid arstid aga olevat põletiku.
Naise kõne on mõnikord nõrk ja esineb neelamisprobleeme, kuid logopeed aitab teda enda sõnul oluliselt.
Millised võivad olla keelevähi sümptomid?
- Püsiv punane või valge laik keelel
- Püsiv haavand keelel
- Valu neelates
- Suu tuimus
- Püsivalt valutav kurk
- Keele veritsus, mis tekib välise põhjuseta.
- Püsiv mügarik keelel
Allikas: Healthline