Sünnitraumaga ilmale tulnud Jete Lisee vajab kõndima hakkamiseks kaasmaalaste abi

Jete on elurõõmus, nutikas ja õpib lennult.

FOTO: Erakogu

Pisike Jete Lisee, kes on praegu aasta ja üheksa kuud vana, tuli ilmale sünnitraumaga ning tema diagnoosiks on laste tserebraalparalüüs. Jete ei rooma, istu ega kõnni. Ta vajab kõiges abi, kuid arstid ja Jete füsioterapeut on lootusrikkad, et ühel päeval kõnnib tüdruk ise. Selleks on vaja aga panustada füsioteraapiasse.

Jete on käinud füsioteraapias juba pooleteist aastat ja palju arenenud – ta haarab mänguasju, tõstab neid, suudab jalgadele toetuda. Tüdruk on väga nutikas ja võtab uued väljakutsed vastu rõõmuga.

Perekond on praeguseni proovinud ise hakkama saada Jete teraapiate eest tasumisega. Nüüd avanes aga võimalus osaleda ABM (Anal Baniel Method) teraapias, mille maksumus ületab majandusliku suutlikkuse. Aastal 2020 saaks Jete osaleda veel viiel, nädala vältava teraapia seansil ning selle kogumaksumus on ligi 4000 eurot.

ABM teraapia keskendub enesetunnetuse ja motoorika arendusele läbi harjutuste, mille abil püütakse taastada kahjustada saanud närvisüsteemiühendusi. Pere on suhelnud teiste teraapiat kasutanud vanematega, kelle sõnul on tulemused kiired tulema.

Kuna teraapia on Eestis vähetuntud ja seetõttu ei saa kinnitada selle tõhusust raviarstid, siis ei saa appi tulla ka meditsiinikeskustega koostöös tegutsevad heategevusorganisatsioonid.

Vajaliku summa kokku saamiseks on ainus lootus kaasmaalaste abi, et Jete Lisee saaks sammukesel lähemale, et õige pea teha esimesed sammud.

Jete Lisee tervenemisse saad panustada:

EE392200221072166379 Jete Lisee Siitan «ABM teraapia».

Jete Lisee tegemistest ja edusammudest saad lugeda rohkem blogist «Jete päevaraamat».

Teraapia kohta saad rohkem infot siit.

Jete vajab iseseisvate sammude seadmiseks teraapiat.

FOTO: Erakogu