Tuletõrjujad peavad üha sagedamini päästma korteritesse kehakaalu tõttu lõksu jäänud inimesi

Rasvunud inimesed vajavad üha sagedamini tuletõrje abi.

FOTO: Shutterstock

Tuletõrjujad peavad üha sagedamini kodudest päästma rasvunud inimesi, kes ei saa ega mahu omal käel liikuma. Päästetöötajad saavad selleks erilise väljaõppe ning arstide sõnul hakkab selliste väljakutsete hulk järjest kasvama.

Suurbritannia tuletõrjujate sõnul saavad nad väljakutseid rasvunud inimeste transportimiseks kaks korda rohkem kui 2016. aastal. Tuletõrjujatel on sellisteks juhtumiteks kaasas spetsiaalne varustus, mille abil tõsta eest korterite ja majade uksed, et inimesed välja mahuksid.

Sageli on rasvunud inimesed kinni jäänud vanni, ei suuda põrandalt püsti tõusta või korterist väljuda ning kutsuvad selleks endale appi tuletõrje. Näiteks aidati eelmisel kuul korterist välja 51-aastane rasvunud mees, kelle päästmine kestis kuus tundi ning läks maksma 10 000 naela.

Tuletõrjujad harjutavad raskemate inimeste transportimist 250-kilogrammiste kummist nukkude peal. Ametnike hinnangul kulub aastas rasvunud brittide transportimiseks 500 000 naela maksumaksja raha ning ülekaaluliste inimeste protsent ning kulud kasvavad jõudsalt.