Koduvägivalla ohvritel on 44 protsenti suurem varajase surma risk

Koduvägivalla ohvritel on suurem haiguste ja surma risk. FOTO: Shutterstock

Koduvägivalda kogenud naistel on 44 protsenti suurem varase surma risk. Samuti on neil 51 protsenti suurem diabeedi ja 31 protsenti suurem südamehaiguste risk.

Warwicki ja Birminghami ülikoolide uuringust selgus, et koduvägivalla ohvritel on 40 protsenti suurem varase surma risk. Koduvägivalla alla kuulub füüsiline, vaimne, seksuaalne, rahaline ja emotsionaalne vägivald. Tegemist on väga levinud probleemiga, mille all kannatab üks kolmest naisest kogu maailmas.

Uuringus analüüsiti 18 547 koduvägivalda kogenud Suurbritannia naise terviseandmeid vahemikus 1995–2017. Neid andmeid võrreldi 72 231 koduvägivalda mitte kogenud naise andmetega, kes sobitusid valimisse vanuse, kehamassi, majandusliku staatuse ja suitsetamise näitajate poolest.

Tulemustest selgus, et koduvägivalda kogenud naistel oli 31 protsenti suurem südamehaiguste ja 51 protsenti suurem suhkruhaiguste risk. Samuti selgus uuringu andmete põhjal, et suur osa koduvägivalla juhtumeid ei jõua avalikkuse ette ning tegelikud riskid võivad olla veelgi suuremad.

Tagasi üles
Back