Näokasvajaga meest kummardatakse jumalana

Kasvajaga sündinud mees peab seda ise needuseks ja tahaks lihtsalt elada tavalist elu.

FOTO: India Photo Agency / SWNS/India Photo Agency / SWNS/Scanpix

Kohalikud külaelanikud kummardavad 32-aastast India preestrit Dabul Mishrat jumalana massiivse näokasvaja tõttu.

Mishra, kes elab Uttar Pradeshis koos pimeda naise ja kolme lapsega, sündis kasvajaga, kirjutab Guardian. Hoolimata mitme arsti külastamisest ja kõikide säästude kulutamisest, osutus püüdlus kasvajast vabaneda tulutuks.

Mees töötab pere toetamiseks kohalikus templis, kuna keeldub kerjamast. Külaelanikud peavad tema väärarengut õnnistuseks ja usuvad, et Mishra on jumal Jambavantha kehastus, keda kujutatakse karu näoga. Nad kummardavad teda.

Jumal Jambavanta lugu sai alguse India luulest. Tegelane on traditsiooniliselt must karu või sarnaneb laiskloomaga, kuid osades pühakirjades on teda kirjeldatud ahvina.

«Olen sündinud selle seisundiga, kuid ei hakanud eneseaustuse tõttu kunagi kerjama. Ehkki pean seda needuseks, on inimesed nüüd leidnud minus jumala ja kummardavad mind kui Jambavantha kehastust,» pihib Mishra.

«Proovisin külastada paljusid haiglaid, kuid keegi ei leidnud mulle sobivat ravi. Kulutasin oma säästud peaaegu ära ja lõpetasin siis ravi lootusega haiglatesse minemise. Valitsusametnikud on minu olukorrast teadlikud, kuid pole abi pakkunud.»

Dabul elab pimeda naise ja lastega halbades tingimustes.

Ta naine tõdeb: «See on meie jaoks raske elu, kuna mina olen pime ja tema kannatab oma seisundi pärast. On hea, et ma ei näe. See oleks olnud minu jaoks raske, kui näeksin oma abikaasat selles seisundis.»

Mishra elab praegu vaesuses, aga loodab siiski kunagi kasvajast lahti saada ja kogeda tavalist elu. Praegu ei saa ta aga võimaldada tervisekulude katmist.