Itaalia Padova Ülikooli teadlased kasutasid uuringutes rottide ajunärve, partnerid Zurichi Ülikoolist arendasid silikoonist mikrokiipidele tehislikud neuronid. Üksikasjalik sättestik, mis kontrollib nanoelektroonilisi sünapse, on loodud virtuaalses laboris Southhamptoni Ülikoolis.
Tehislikud ja bioloogilised neuronid suudavad suhelda omavahel reaalajas ja kahesuunaliselt. Bioloogilised neuronid Itaaliast saatsid impulsse interneti teel tehisneuronitele, mille järel saatsid tehisneuronid Zurichist impulsse vastu, vahendab Science Daily.
Selline uuring loob uusi väljavaateid tehisnärvide loomiseks ja sillutab tee uuringutele, mis võimaldaksid düsfunktsionaalseid ajuosi asendada AI kiipidega, väidab nanotehnoloogia professor Themis Prodromakis.
Prodromakis lisab: «See loob baasi uuele stsenaariumile, mis ei tekkinud kunagi naturaalse evolutsiooni käigus, mil bioloogilised ja tehislikud neuronid oleksid suutnud ühilduda ja suhelda läbi globaalse võrgustiku. Oleme ehitanud aluse Interneti neuroelektroonikale.»