Suremus on suurim riikides, kus keskmine vanus on kõrge. Näiteks Itaalia rahvastik on kõrge vanuse poolest maailmas Jaapani järel teisel kohal. 23% Itaalia inimestest on vanemad kui 65 eluaastat, samas kui näiteks Hiinas on 12%. Covid-19 kõrge suremus Itaalias võib vähemalt osaliselt olla tingitud juba tõestatud eaka vanusegrupi suurest suremustest sellesse haigusesse.
Samuti suurendab kõrgest haigestumusest tingitud surve tervishoiusektorile ja sellega kaasnev ressursside kadu suremusriski haigestunute seas. Itaalias on näha, et kuigi Covid-19 on levinud üle riigi, on suurem osa haigestunutest riigi põhjaosas ning seetõttu on surve sealsele tervishoiusektorile suur.
Riskiteguriks ka suitsetamine
Lisaks vanusele mõjutavad suremust ka kroonilised haigused. Surmajuhtumite puhul oli kaasuvaid kroonilisi haigusi 98,8% patsientidel, neist 48,8% oli kolm või enam kaasuvat haigust. Välja on toodud, et Itaalias olid kaasnevateks haigusteks peamiselt südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, ülekaalulisus, vähk ning neerude ja psüühikaga seotud haigused.
Lisaks on riskitegurina välja toodud suitsetamine, sest suitsetamine halvendab kõiki nimetatud haigustega seotud seisundeid ja vähendab oluliselt kopsude vastupanuvõimet viirustele. See võib olla üheks põhjuseks, miks näiteks Hiinas on meeste suremus Covid-19 viirusesse oluliselt suurem kui naistel: hiina meeste seas on suitsetamise levimus kõrgem kui naiste seas.
Praegu on väga vähe andmeid selle kohta ja ei saa teha lõplikke järeldusi, kuid olemasolevate uuringute põhjal oli Hiina suitsetajatel 1,4 korda suurem tõenäosus saada rasked Covid-19 sümptomid ja umbes 2,4 korda suurem tõenäosus, et nad vajavad intensiivravi, mehaanilist ventilatsiooni või surevad, võrreldes mittesuitsetajatega. Samuti on välja toodud, et Lombardia regioonis esinevat kõrget suremuse määra võib mõjutada sealne halb õhukvaliteet ning suitsetavate inimeste suur osakaal.