Covid-19 infektsiooni puhul peab meeles pidama, et see võib kulgeda väga erineva raskusastmega. Raskelt kulgeva infektsiooni puhul tekivad inimesel tõsised hingamisraskused ning seetõttu võib ta vajada haiglas intensiivravi. Paljudel inimestel aga tekivad kergemad gripilaadsed sümptomid või sümptomeid ei teki üldse. Isegi kergelt kulgeva infektsiooni puhul on olemas oht, et viirus «avab uksed» teiste patogeensete bakterite ja seente jaoks, mis võivad omakorda põhjustada näiteks kopsupõletiku.
Terve inimese alumised hingamisteed on steriilsed: need on kaitstud sinna sisenevate viiruste, bakterite ja seente eest. Koroonaviirus nakatab aga hingamisteede rakke ja kahjustab nende kaitsebarjääri. Ulatusliku kahjustuse korral võivad hingamise teel siseneda patogeenid ehk haigustekitajad, mis põhjustavad põletiku. Ka teiste respiratoorsete viiruste põhjustatud infektsioonid võivad mõnedel juhtudel areneda bakteriaalseks infektsiooniks. Seetõttu on oluline haige inimese isoleerimine, et võimaldada tal turvaliselt ja rahulikult taastuda ning vähendada kokkupuudet teiste inimestega, kes võivad olla ohtlike patogeenide kandjad.
Immuunsüsteemi tugevdamine on elustiili küsimus
Kui immuunsüsteemi oleks võimalik turgutada mõne imetableti või vitamiini teel, oleks meie elu palju lihtsam. Kahjuks sellist tabletti või imevahendit ei eksisteeri ning immuunsüsteemi tugevdamine on seotud kogu keha tugevdamisega. Tegemist on pikaajalise protsessiga, mis on inimese elustiili otsene tulemus. Selleks, et organism oleks tugev, on oluline hea uni, mõõdukas füüsiline aktiivsus ja mitmekülgne toitumine. Karantiini ajal kodus istudes on hea oma senise elustiili üle järele mõelda ning teha endale selgeks, mis vajab muutmist või täiendamist, et organism järgmiseks infektsioonihooajaks paremini valmis oleks.