«Paljud on teadlikud võimalikest riskidest, kuid usuvad, et vaktsiini kättesaadavuse kiirendamine on niivõrd oluline, et on seda riski väärt ja seega neile oluline.»
Selliseid katseid on varem gripi ja malaaria korral tehtud. Kirjanik ja bioeetika tiimi juht Nir Eyal Rutgersi ülikoolist on oma argumendid avaldanud eelmise kuu teadusajakirjas
The Journal of Infectious Diseases, et inimkatseid saab teha ohutult ja eetiliselt.
Ameerika Ühendriikide kongressi 35 liiget on inimkatsetele poolehoiu andnud. Tervise- ja inimteenuste osakonna direktorile Alex Azarile on tehtud
avaldus selle otsuse kaalumiseks.
Charlie Weller, Wellcome vaktsiiniprogrammi ja biomeditsiiniliste uuringute rahastaja Londonis ütleb, et nende organisatsioon on arutanud inimkatsete eetikat ja logistikat koroonavaktsiini loomise küsimustes. Weller aga leiab, et on ebaselge, kas selline katse kiirendaks vaktsiini arendust. Uurijad peavad enne selgeks tegema, kuidas inimesi viirusega võimalikult ohutult kokku puutuma panna, ja kaaluma ennekõike, kuidas ja kas selliseid uuringuid saab üldse eetiliselt teha.
«Ma arvan, et sellel on potentsiaali, aga meil on nii palju küsimusi, mida enne seda läbi töötada, et mõista, kas katsed meid ajaliselt üldse aitaksid.»