R, 29.09.2023

ITK alustab esmaspäevast plaanilise raviga

PM Tervis
Facebook
Comments
Plaaniline ravi algab esmaspäeval.
Plaaniline ravi algab esmaspäeval. Foto: Shutterstock

Ida-Tallinna Keskhaigla alustab 27.04 järk-järgult vastuvõttude avamisega kooskõlas terviseameti nõuetega.

Kõiki teenuseid alustatakse järk-järgult, esialgu jätkatakse ka kaugvastuvõttudega. «Kui patsient saab sõnumi, et toimub kaugvastuvõtt ja arst helistab, siis palun mitte kohale tulla, vaid oodata telefonikõnet. Arst võib ka hommikul varakult helistada näiteks kell 8, palun olla valmis telefonile vastama,» ütles Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.

«Kohale kutsutud patsiendid püüame hajutada nii, et korraga oleks polikliiniku pinna peal patsiente ainult nii palju, et haigla suudaks täita Terviseameti nõuded ja tagada patsientidel vähemalt 2-meetrise vahe,» rääkis dr Allikvee.

Kui patsient on kutsutud füüsilisele vastuvõtule, siis informeeritakse teda telefonikõne või SMS-i teel kaks päeva enne vastuvõtuaega. Kohale kutsutud inimesed peavad läbima haigla õuele püstitatud telgis asuva kontrollpunkti, kus inimene saab teostada käte antiseptika. Samuti mõõdetakse kontrollpunktis kontaktivabal meetodil inimese kehatemperatuuri, haigla töötaja hindab respiratoorsete sümptomite olemasolu ning patsiendile antakse kandmiseks kirurgiline mask. Samuti tuleb patsiendil täita tervisedeklaratsioon, kui see on korras, siis saab inimene edasi liikuda vastuvõtule või uuringule/analüüsile. Üldjuhul on inimene oodatud vastuvõtule üksinda, kuid kui on vajalik saatjal kaasa tulla, siis peab ka saatja läbima kontrollpunkti ning sama protseduuri.

«Kehtivast eriolukorrast tingitud tulla kohale vähemalt 20 minutit enne vastuvõtuaega, kuid mitte ka varem, et vältida inimeste kogunemist. Kaitsemaski tuleb kanda kogu haiglaruumides viibimise aja,» ütles dr Allikvee.

Inimesed, kellega ei ole ühendust võetud, peaksid sellest teada andma klienditeenindusele telefonil 6661900 või kirjutada e-kiri aadressile info@itk.ee. Vastuvõtuaja broneerimiseks palume helistada või  kasutada digiregistratuuri.

Plaanilisele ravile tulevate patsientidega võetakse ühendust ja selgitatakse põhjalikult haiglasse tuleku korda.

Palume kõigil järgida terviseameti nõudeid ja hoida registratuuris ning haiglahoones järgida 2-meetrist vahet, samuti tuleb maski kanda kogu haiglaruumides viibimise aja. Patsientide riidehoiud on eriolukorra tingimustes suletud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles