ITK naistekliinik taastab järk-järgult plaanilist ravi

PM Tervis
Copy
ITK naistekliinik taastab plaanilise ravi.
ITK naistekliinik taastab plaanilise ravi. Foto: Shutterstock

Ida-Tallinna keskhaigla naistekliinik suurendab järgnevatel nädalatel plaanilist vastuvõttu. Eriolukorra tõttu arstivisiidist ilma jäänud patsientidega võtab kliinik järk-järgult ise ühendust telefoni teel.

Günekoloogilise ambulatoorse ja päevaravi osakonnajuhataja dr Ele Tammemäe sõnul võtab ITK naistekliinik eriolukorra tõttu arstivisiidist ilma jäänud patsientidega järk-järgult ise ühendust ja telefoni teel lepitakse kokku uus vastuvõtuaeg või viiakse läbi e-konsultatsioon. 

«Töö plaanilise ravi täismahus avamise osas käib. Hetkel küll patsiendid veel ise arsti juurde vastuvõtuaega broneerida ei saa, kuna maikuu vastuvõtuajad ei ole avatud. Küll aga võtavad raviarstid oma patsientidega aktiivselt ühendust ja määravad vajadusel uue vastuvõtuaja,» sõnas dr Tammemäe.

«Arst prioriseerib patsiendi ravi vajaduse ja vastavalt sellele lepitakse kokku edaspidine tegevus – näiteks kas kaugvisiidi vahendusel ravi või kutsutakse patsient kontaktvisiidile, et teha vajalikud uuringud, analüüsid, protseduurid ja korraldada ravi,» kommenteeris dr. Tammemäe.

Kogu eriolukorra vältel ja ka jätkuvalt on avatud ITK naistekliiniku erakorraline vastuvõtt ja sünnitusabi rasedatele. Seni on toimunud günekoloogilised e-konsultatsioonid ja muudetud jälgimiskava alusel rasedate kontaktvisiidid ja e-konsultatsioonid. «Vastavalt haigusjuhule ja vajaminevale ravile on eriolukorra kestel väiksemas mahus vastuvõtte toimunud ja on viidud läbi ka vajaminevaid operatsioone. Seni on saanud arstile need patsiendid, kes vajavad aegkriitilist ravi,» tõi välja dr Tammemäe.

Osa plaanilisest ravist on aga eriolukorra tõttu peatatud ja täiesti on ära jäänud ennetustegevused – rinnavähi sõeluuringud ja emakakaelavähi sõeluuringud.

Lisaks aegamisi avanevale plaanilisele ravile jätkuvad paralleelselt e-konsultatsioonid ning patsiendid saavad nõu meie infotelefonidelt:

  • Ämmaemanda nõuandeliini numbrile 5397 7077 saavad mure korral helistada ITKs rasedusega arvel olevad naised. Helistada saab E–R kell 8.00–16.00.
  • Valvegünekoloogi telefoni teel saab pikendada korduvretsepte ja küsida nõu erinevate günekoloogiliste kaebuste korral. Helistada saab E–R kell 8.00–16.00 tel nr 5887 4256  (nõustamine eesti keeles) ja tel nr 5884 8485 (nõustamine vene keeles).
  • Noortekabineti nõuandeliini telefoni number on 606 7525. Helistada saab K ja R kell 9.00–14.00. Meie ämmaemand nõustab telefoni teel kuni 26-aastaseid (k.a) noori. Helistada võib rasestumisvastaste vahendite kasutamise, soovimatu raseduse ja muudes seksuaalsusega seotud pakilistes küsimustes.
  • Viljatusravikeskuse infotelefoni number on 5919 8395. Helistada saab tööpäeviti 8.00–16.00. Telefoni teel jagame infot viljatusravi puudutavates küsimustes k.a planeeritud viljatusravi järjekorra edasilükkumise korral ja edaspidiste tegutsemisjuhiste saamiseks.
Tagasi üles