Teadlased tegid kindlaks, kui kaua võivad sümptomiteta nakatunud koroonaviirust levitada

PM Tervis
Copy
Ka sümptomite puudumisel võib inimene olla nakkusohtlik.
Ka sümptomite puudumisel võib inimene olla nakkusohtlik. Foto: Shutterstock

Teadlased kardavad, et sümptomiteta Covid-19 nakatunud võivad viia järgmise haiguspuhangu tekkeni, kuid uuest uuringust on selgunud, et sümptomiteta nakatunud on nakkusohtlikud umbes kaheksa päeva, vahendab Medical Daily.

Seni ilmunud uuringutest on teada, et kuni 35 protsenti Covid-19 nakatunutest ei koge sümptomeid, kuid teadlaste hinnangul on sümptomiteta nakatunute arv tegelikult suurem. Sümptomiteta nakatunute tuvastamine on raske, sest nad ei pruugi pöörduda arsti juurde ega tunda end halvasti. Seetõttu soovitavad eksperdid kõigil, kellel on olnud teadaolev kontakt nakatunu või sümptomitega inimesega, käia testimas. 

Wuhanis korraldatud uuringust on selgunud, et sümptomiteta nakatunud ei ole nii nakkusohtlikud kui need, kellel esineb sümptomeid. Haigusnähtudega patsiendid levitavad viirust keskmiselt 19 päeva jooksul, kuid sümptomiteta patsiendid vaid kaheksa päeva. Uuringu käigus ei olnud ükski sümptomiteta nakatunu nakkusohtlik kauem kui 12 päeva ning mitmed neist vaid kolm päeva.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles