Ilusate ilmadega avastavad mitmed pered batuudid ja beebidega juhtub batuutide tõttu palju õnnetusi, kui vanemad asetavad batuudile istuva või lamava beebi ning hakkavad siis tema lõbustamiseks ise hüppama.
Kevadel ärkavad ka puugid, kellele on murul askeldav laps heaks saagiks. Kindlasti peaks pärast õues viibimist lapse keha üle kontrollima, erilist tähelepanu tuleb pöörata nahavoldikeste vahelistele aladele, sest pisemad puugid peituvad sageli just sinna.
Kui kaua tohivad beebid viibida päikese käes?
Alla kuue kuuseid lapsi võiks erinevate päikesekaitsekreemide kasutamise asemel pigem otsese päikese eest varjul hoida. Beebi organism ei tooda veel melaniini, mis kaitseks nahka päikesepõletuse eest ja seega on nende nahk äärmiselt tundlik UV-kiirguse suhtes ning põletuse oht on väga suur. Üldiselt kehtib see soovitus terve esimese eluaasta jooksul. Eriti salakaval on kevadine päike, mis paitab jahedama ilma korral mõnusalt põski, kuid võib märkamatult beebi nahale põletuse tekitada. Selles vanuses beebiga võiks mängimiseks leida varjulise koha. Ka rannas tuleks kaasa võtta päikesevari või istuda mõne puu varju, et beebit liigse päikesevalguse eest kaitsta.
Tänapäeval on beebi naha kaitseks olemas ka väga head spetsiaalsed UV-kaitsega riided. Beebi pea peaks katma spetsiaalse UV-kaitsega mütsiga või mõne õhulise peakattega. Jälgima peaks seda, et peakate ei oleks väga paks ning ei ajaks last liialt higistama. Üks kindel viis kontrollida, kas beebil on liiga palav, on katsuda kaelavolti. Kui kaelavolt on niiske ja kuum, on tegelikult imiku jaoks juba liiga palav ja last tasuks jahutada. Liigne kuumus tekitab kiirelt ka vedelikupuudust ja seetõttu peaks lapsevanem jälgima, et beebi saaks piisavalt vedelikku. Kuna nii pisike laps seda ise küsida ei oska, siis kindlasti tuleb lapsevanemal talle tihti juua pakkuda. Alla kuue kuustele rinnapiimal olevatele lastele ei ole vaja pakkuda lisaks vett, pigem võib pakkuda tihedamini rinda, sest rinnapiim on talle nii söögi kui ka joogi eest. Piimasegul olevate laste puhul võib toidukordade vahel pakkuda alates neljandast elukuust lisaks ka vett. Erinevalt rinnapiimast on piimasegu puhul tegemist toiduga ja seda ei pakuta lapsele janu kustutamiseks. Kindlasti ei tohi unustada vanemate beebide puhul seda, et lapsele joogiks ja janu kustutamiseks on mõeldud ainult vesi, mitte mahlad või mehud.