Confido teeb 20 000 uut koroonaviiruse antikehade kiirtestimist

Kiirtest tuvastamaks limaskestalt võetud prooviga narkoainete tarvitamist. Narkotest Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane FOTO: Arvo Meeks

Confido meditsiinikeskus ja Südameapteek alustasid 25. juunist SARS-CoV-2 vastaste antikehade kiirtestide tegemist, mis võimaldab tuvastada, kas inimene on uue koroonaviiruse haiguse tõenäoliselt läbi põdenud.

Teste saab teha valitud Südameapteekides: Tallinnas Ülemiste keskuses ja Sõpruse Rimis, Tartus Anne apteegis, Võru kagukeskuse apteegis, Pärnus Maksimarketi apteegis, Kuressaare Saare Selveri ning Rakveres Maxima Südameapteegis. Apteekides teevad testimisi Confido meditsiinitöötajad.

Kiirtesti tegemise visiiditasu on viis eurot.

Confido meditsiinikeskuse juhataja, dr Kadi Lamboti sõnul on inimeste huvi kiirtestide tegemise vastu väga suur. «Juuni esimesel nädalal Confido kiirkliinikutes alanud testimise puhul oli inimeste huvi nii suur, et kümne tuhande testi tegemine märgiti täis juba mõne päevaga. Seekordne projekt teostub koostöös Südameapteegiga ning on kooskõlastatud terviseametiga. Testimised saavad teoks tänu kolmele Tartu ettevõtjale, kes eraldasid selle tarbeks 20 000 kiirtesti. Osa selle partii testidest on kasutusel juba Eesti peamistes väravates, Tallinna lennujaamas ja Tallinna sadama terminalides,» ütles Lambot.  

Vältimaks inimeste liigset kogunemist apteekidesse ning tagamaks kõiki isikukaitsenõudeid, saab ennast testida ainult eelneva broneeringu alusel, mida saab teha siin.

Südameapteegi apteekides testimiseks kasutatava SARS-CoV-2 antikehade kiirtestiga mõõdetakse IgM- ja IgG-tüüpi koroonaviiruse vastaste antikehade olemasolu ning proov võetakse näpuverest. Negatiivse tulemuse korral ei ole patsient tõenäoliselt uue viirusega nakatunud, kuid positiivse tulemuse puhul on suur tõenäosus, et inimene on olnud mingil hetkel koroonaviirusega nakatunud. Kõik positiivse testi tulemusega inimesed suuname veeniverest võetavale täpsustavale testile.

Confido meditsiinikeskuses ja Confido kiirkliinikutes tehti juuni kolmel esimesel nädalal kokku 4205 koroonaviiruse antikehade testi, mille käigus leiti IgG-tüüpi antikehasid 22 inimesel ehk 0,52 protsendil testitutest.

Kontrolli käigus kogutud andmeid pakub Confido pseudonümiseeritult kasutamiseks kõigile riigi- ja teadusasutustele.

Tagasi üles
Back