K, 5.10.2022

Euroopa ravikindlustuskaart aitab reisil tekkinud tervisemurede korral

PM Tervis
Euroopa ravikindlustuskaart aitab reisil tekkinud tervisemurede korral
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa ravikindlustuskaart
Euroopa ravikindlustuskaart Foto: Peeter Langovits / Postimees

Koroonakriisi järgsete reisipiirangute leevendamine Euroopa Liidu riikides on inimesed pannud taas reisiplaane tegema. Seda kinnitab iga päevaga kasvav haigekassa klienditeeninduse poole pöörduvate inimeste arv, kes soovivad kiiremas korras tellida Euroopa ravikindlustuskaarti või selle asendussertifikaati. Eesti Haigekassa selgitab, miks on kaart oluline abimees ja kuidas see aitab õnnetuse korral vähendada kulutusi arstiabile.

Õnnetuste ja ootamatute tervisemurede eest ei ole reisides keegi kaitstud. Seepärast on oluline omada Euroopa ravikindlustuskaarti ka lähiriikides, nagu Soomes, Lätis ja Leedus reisides. Euroopa ravikindlustuskaardi ettenäitamisel saab Euroopa Liidus, ka Liechtensteinis, Norras, Islandil ja Šveitsis vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel seal elavate kindlustatud inimestega. Euroopa ravikindlustuskaart kehtib ainult siis, kui inimesel on Eestis samal ajal kehtiv ravikindlustus.

Vajaminevaks arstiabiks loetakse teises Euroopa Liidu riigis viibimise ajal ootamatult tekkinud terviserikke ravimist. See võib olla näiteks kõrge palavik, kõhuvalu, infarkt või õnnetuse tagajärjel tekkinud vigastus. Samuti rasedusega seotud visiidid ja sünnitamine teises riigis perekondlikel põhjustel või erakorraliselt. Seda, kas tegemist on vajamineva arstiabiga, otsustab arst.

Märksõnad
Tagasi üles