Aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid

PM Tervis
Copy
Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile.
Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eriolukorra ajal (16. märts – 31. mai) lõppes ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ning 840 teooriaeksami kehtivus. Tähtaegu pikendati kuni 18. augustini.

Kui tervisetõendi kehtivus lõppeb, siis peatub ka juhtimisõigus ning sõidukit juhtida ei tohi. Tervisetõendi kehtivuse uuendamiseks tuleb täita enda kohta tervisedeklaratsioon patsiendiportaalis ning pöörduda tervisekontrolli tegija (näiteks perearsti) poole.

E-tervisetõendi puhul jõuab see automaatselt liiklusregistrisse ning uue tervisetõendi esitamiseks ei pea maanteeameti teenindusbürood külastama ning juhtimisõigus ei peatu.

18. augustil lõppeb 14 576 tervisetõendi kehtivus. Enda tõendi kehtivust saab kontrollida oma perearstilt või maanteeameti e-teeninduses. E-teeninduses tervisetõendi kehtivuse kontrollimiseks tuleb sisse logida.

Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile. Kui juhikandidaat ei ole seda teinud, tuleb tal hiljem teha uus teoorieksam. Teooriaeksam kehtib ka siis, kui registreeritud sõidueksam toimub pärast 18. augustit.

Oluline on teada, et kui soovitakse sõidueksami aega muuta peale 18. augustit, siis uuesti sõidueksamile registreerides kontrollitakse teooriaeksami kehtivust. Kui teooriaeksamist on möödas üle 12 kuu, tuleb end uuesti teooriaeksamile registreerida.

Tagasi üles