Maski kandev Toomas Hendrik Ilves: haigusjuhtude kiire tõus peaks meid panema muretsema

PM Tervis
Copy
Eesti Vabariigi endine president Toomas Hendrik Ilves.
Eesti Vabariigi endine president Toomas Hendrik Ilves. Foto: Elmo Riig / Sakala

President Toomas Hendrik väljendas kolmapäeval muret koroonaviiruse haigusjuhtude kiire tõusu pärast. Mitmed kommentaatorid kiitsid Ilvest olulise meeldetuletuse eest.

«Pärast naasmist USAst ja kahe nädala pikkust karantiini tundsin end kodus Eestis vabana - madalad nakatumisnumbrid lubasid inimestel käia maskideta. Vähemalt maal, kuid linnadeski olid inimesed muretud. Ent nüüd, mil haigusjuhtude arv uuesti ja kiiresti tõuseb, peaksime kõik kandma hoolt enda ja teiste tervise eest, hoidma distantsi ja kandma avalikes siseruumides ja rahvarohketes kohtades käies maski. Praegune haigusjuhtude kiire tõus peaks meid panema muretsema,» kirjutas Ilves oma Facebooki lehel maskiga selfi juures.

5. augustil lisandus Eestis 22 uut positiivset koroonatesti, neist kaheksa tuli Tartumaale ja neist omakorda neli olid seotud ööklubi Vabanki ja baar Naiivi kolletega. Vabanki koldes on tänase seisuga teada 33 ja Naiivi koldes 15 nakatunut üle Eesti.

Juuli lõpust on positiivsete koroonaviiruse testide hulk kasvama hakanud. Näiteks käis positiivse koroonaproovi andnud inimene nakkusohtlikul ajal Tartu ööklubis Vabank ja Meresuu spaas Narva-Jõesuus. Lisaks külastas ta kauplusi ning käis Tartu Lõunakeskuses kinos. 

Pärast naasmist USAst ja kahe nädala pikkust karantiini tundsin end kodus Eestis vabana - madalad nakatumisnumbrid...

Posted by Toomas Hendrik Ilves on Kolmapäev, 5. august 2020
Tagasi üles