Joel Lumpre (30) on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja jätkab residentuuris spetsialiseerumist sisearstiks. 9-aastaselt diagnoositi tal luukasvaja, mis kujundas noore mehe hilisema elukutse valiku.
Tänaseks on Joeli ülikooliõpingud edukalt finišis ja arstikraad käes. Pooleli on veel spetsialiseerumine sisearstiks. «Sellega läheb mul natukene pikemalt, sest olen end sidunud põnevate lisaprojektidega,» ütleb Joel. Valitud eriala on Joeli sõnul ääretult põnev. Ühelt poolt elavad inimesed täna krooniliste haigustega kaua ja selliseid haigeid tekib järjest rohkem juurde. «Samamoodi elavad inimesed paljude krooniliste haigustega korraga. Taolised patsiendid ongi sisearsti spetsialiteet,» kirjeldab Joel valdkonda, millega on otsustanud oma tuleviku siduda.
Ent Joelil on teinegi südameasi. Selleks on kujunemas meditsiiniharidus. «Ehk laiemas mõttes õppimine ja õpetamine, nii ülikoolis kui ka haiglas,» räägib mees teemast, mis tema silmad särama paneb. «Ega uut arsti ei õpeta paremini keegi teine kui kogenum arst. See on ääretult oluline koht meie tervishoius. Võime osta uusi peeneid masinaid ja ehitada uusi betoonist korpuseid. Täna on aga kõige kriitilisem koht, et seal sees oleksid inimesed, kes neid seadmeid kasutada oskaksid ja neid oskusi järgmistele edasi annaksid, ilma et noored peaksid jalgrattaid leiutama.»
Joeli kinnitusel on Eestis väga palju seda, mis on hästi. «Inimeste ja protsesside arendamiseks on väga hea aeg, samuti tiigrihüpeteks,» usub Joel, et meditsiinihariduse arengu ja arendamise jaoks on soodne aeg. Ta lisab, et meil on siinsamas suurepäraseid juhendajaid, õppekavasid ja koolitusi, kelle ja mille kogemustest on teistel hea õppida. «Ühtlustamine ja kogemuse jagamine on kõige olulisem.»