Elu jooksul kogeb vaimse tervise probleeme iga teine inimene ning arvatakse, et aastaks 2030 on vaimne tervis kujunenud suurimaks rahvatervise probleemiks maailmas.
15. septembril toimuv tervisedenduse veebikonverents annab ülevaate vaimse tervise olukorrast. Räägitakse väljakutsetest ning arutletakse selle üle, kuidas vaimset tervist toetada ja parandada. Konverentsil antakse üle ka aasta tervisesõbra auhind.
PÄEVAKAVA:
10.00–10.15 Konverentsi avamine
10.15–10.40 Eesti inimeste vaimne tervis läbi elukaare - mida uuringute põhjal teame?
Merike Sisask, Tallinna Ülikooli, Ühiskonnateaduste Instituudi sotsiaaltervishoiu professor ja Eesti demograafia keskuse vanemteadur.
10.40–11.00 Vaimse tervise roheline raamat.
Maris Jesse, Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler.
11.00–11.30 Globaalne, riiklik ja kogukondlik vaimse tervise edendamine ja kaitse.
Dr Dan Chisholm, Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa Regionaalbüroo vaimse tervise programmijuht.
11.30–11.45 Tervisesõbra auhinna üleandmine.
Eesti Tervisedenduse Ühing
12.15–13.20 Mida lapsevanem vajab, et säilitada tervet mõistust?
Sessiooni juhivad Tiina Tõemets, SA Lapse Heaolu Arengukeskuse projektijuht ja Ly Kasvandik, Tervise Arengu Instituudi perede ja vanemahariduse valdkonnajuht, vanemlusprogrammi «Imelised aastad» ja «Gordoni perekool» koolitaja.
13.45–14.50 Vaimse tervise esmaabi.
Toimub vestlusring, kus osalevad: Kaie Parv, Ragn-Sellsi personalijuht, Anna-Kaisa Oidermaa, kliiniline psühholoog, Peaasi.ee tegevjuht ja Helen Sabrak, Avatud Kooli direktor. Arutelu juhib Heidit Kaio, ajakirja Eesti Naine peatoimetaja ja ajakirjanik.
LÕPUSESSIOON
15.15–15.50 Konverentsipäeva viljade noppimine
15.50–16.00 Päeva kokkuvõte
Konverentsi korraldavad Tervise Arengu Instituut, Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon (VATEK), Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž, Tallinna Tervishoiukõrgkool ja Maailma Terviseorganisatsiooni esindus Eestis.