Vale. Gripivaktsiin kaitseb ikkagi ainult gripiviiruste põhjustatud haigestumiste eest, ega hoia ära kõiki võimalikke viirushaigusi. Tavalise viirushaigusega kaasneva köha ja nohu vastu vaktsiin ei aita. Küll aitab igasuguseid viiruseid vältida tihe ja korralik kätepesu ning immuunsüsteemi tugevdamine.
4. Õhukeste riiete või märgade juustega külma käes olemine põhjustab külmetuse
Kui organismi kaitsevõime viiruste vastu on tugev, siis õhukeste riiete ja märja peaga väljas viibides kohe haigeks ei jää. Samas võib selline käitumine nõrgestada organismi immuunsust ja kui seejärel puututakse kokku viirushaige inimesega, on haigus kergem tulema. Märja peaga väljas viibimine võib põhjustada ka lihasvalusid kukla-, kaela- ja õlapiirkonnas.
5. Kodused vahendid, nagu C-vitamiin, kuum tee ja supp, ei aita külmetuse ravile kaasa
Vastupidi. Kui tunned, et hakkad haigeks jääma, on soe kanasupp, kibuvitsa-, pärnaõie-, vaarikavarre- ja/või kanarbikutee või miks mitte ka mustsõstramoositee joomine kõige õigem asi, mida saad enda jaoks ära teha. Kui palavikku pole ja on külmavärinad, siis võiks lisaks tee joomisele teha ka sinepi jalavanni. Pärast kõigi nende protseduuride läbimist võiks teha uinaku, sest haigestuvale organismile on ka puhkus omamoodi ravim.
6. Palavik tähendab külmetushaigust
Nii ja naa. Enamasti on palaviku põhjuseks iseenesest mööduv viirusinfektsioon. Palavik on organismi kaitsereaktsioon, mis aeglustab viiruste ja bakterite kasvamist ning paljunemist. Palavikuks loetakse kehatemperatuuri üle 38 °C. Kui kehatemperatuur on alla 38 °C ja muid sümptomeid, nagu valu, krambid ja ülemäärane loidus, ei esine, ei ole vaja hakata kohe kehatemperatuuri alandama. Sellisel juhul tuleb piisavalt juua toasooje vedelikke ja puhata. Kui palavik on 38 või enam, tuleb palavikku alandada. Selleks sobivad paratsetamooli või ibuprofeeni sisaldavad preparaadid, lastele ja täiskasvanutele oma variandid.