Suur tükk elust, tervelt 25 aastat, möödus Sirjel aga hoopis verekeskuses. Selle aja jooksul tegi verevarumine koos ülejäänud tervishoiusüsteemiga läbi suure muutuse. «Kogu selle arengu sees olla, omalt poolt uuendusi luua ja kaasa aidata oli kohutavalt põnev. Ja doonorid – need on ju imeinimesed! Ma juba nende pärast töötasin verekeskuses nii pikalt,» räägib Sirje innukalt.
Tasapisi hakkas aga tekkima rutiin, suurte muutuste ajad olid möödas. Kui ühel päeval tuli verd andma toonane Gustav Adolfi Gümnaasiumi kooliõde, hakkas Sirje vaikselt uurima, mida see amet endast kujutab. «Mul oli jäänud mulje, et kooliõde istub kuskil keldris, pole teda näha ega kuulda. Vahepeal kupatatakse sinna maa alla õpilased, et õde neid kaaluks ja mõõdaks,» naerab Sirje. «Nii oli minu koolipõlves ja minu laste õppimise ajal. Siis sain teada, vahepeal on palju muutunud.» Inimesed ei kipu 59. eluaastal niisama lihtsalt töökohta vahetama. Sirje aga leidis, et kui seda teha, siis ongi viimane aeg ja läks pakkus end koolitervishoidu, kus ta on tänaseks töötanud pea kümme aastat.
Diabeedilapsed pugesid südamesse
Algus polnud kerge. Esiteks oli kange naine tagasi koolipingis, teiseks sattus tema esimeseks töökohaks suure õpilaste arvuga Tallinna ühisgümnaasium. Õpilased panid uue õe proovile, et näha, mis puust inimesega tegu on. «Me saime ruttu sõbraks,» kinnitab Sirje. «Aga siis tulid minu ellu diabeedilapsed ja ma ei saanud enam senise koormusega töötada.»
Sirje on tõepoolest ka diabeediõde. «Olid ajad, mil lasteasutused ei osanud selliste hoolealustega hakkama saada, sest polnud teadmisi. Esimesel korral diabeedilaagrit külastades päris ehmatasin – kogu see lastega sagimine, veresuhkru mõõtmised, süstimised, abistamised. Sealjuures olid lapsed oma haigusest hoolimata nii toredad ja positiivsed. Tundsin, et pean osa oma elust neile pühendama.»
See aga tähendas, et Sirje pidi oma ajakava üle vaatama. «Kolleegid ütlesid, et ära koolist päris ära mine, jäta väike koormus alles. Ma olin nõus, sest armastasin ka seda tööd.» Nii jagabki Sirje oma tööaega koolitervishoiu ja diabeedilaste vahel.