L, 2.12.2023

POLEGI TERVISLIK?! ⟩ Metameditsiini nõustaja postitus ajas Eesti talisuplejate leeri lainetama

Heidi Ruul
, Reporter
Facebook
Comments 5
Naine jääaugus suplemas.
Naine jääaugus suplemas. Foto: SCANPIX

Metameditsiini tervisenõustaja ja koolitaja Kaia-Kaire Hunt viskas sel nädalal sotsiaalmeedias lauale teema, et eestlasi hullutav taliujumine ei pruugi tervisele üldse kasulik olla. Eesti Perearstide Seltsi juht ja kirglik talisupleja Le Vallikivi on temaga ühes punktis isegi nõus, aga...

«Jääprotseduurid võivad anda esialgse laksu, aga pikemas perspektiivis mõjub see suure tõenäosusega laastavalt nii liigestele, seedimisele, neerudele kui suguorganitele,» selgitab terapeut Kaia-Kaire Hunt jääaugus käimise tagamaid.

Idamaade meditsiini vaatenurgast on jääaugud ning muud ekstreemse külmaga seotud protseduurid väga suure küsitava väärtusega. «Meie tervisehädad tulenevad väga suures osas sellest, et meil on langenud seedekuumus. Nõrgast seedimisest saavad omakorda alguse sajad muud hädad, sest just läbi seedimise toodame me keha ehituskive ehk siis lääne meditsiini keeles valke, millega uusi rakke üles ehitada. Kui ehituskivi on katkine, on maja ka kipakas,» selgitab Hunt sotsiaalmeediasse tehtud postituses. «Samuti võib külmades protseduurides saada kahjustada neeruenergia, mis on seotud meie elujõu ja viljakusega.»

Doktor Vallikivi sõnul võib liiga kauaks vette jäädes või peale suplust pikemalt külma tuule käes jokutades külge saada kõik maailma haigused, alates põlvekedra paistetusest ja kopsupõletikust, lõpetades krampide ning koomaga. «Iga spordiala ei sobi igaühele samamoodi nagu iga inimene ei sobi teisele sõbraks ega abikaasaks. Iga spordialaga võib nii tervist parandada kui ka üle pingutada, ennast vigastada või surnuks ajada,» ütleb ta.

Kaia-Kaire Hunt usub, et ekstreemses külmas viibimisega on pikemas perspektiivis nagu paljude teistegi äärmustega - ühel hetkel see enam inimese kasuks ei tööta.

Facebook
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles