TÄNA 76 HAIGET RAVIL ITK avab kolmanda Covid osakonna

PM Tervis
Copy
ITK Covid-19 osakond.
ITK Covid-19 osakond. Foto: SCANPIX

Ida-Tallinna Keskhaigla avab esmaspäeval kolmanda Covid osakonna, kokku on siis haiglas 114 voodikohta Covid haigetele, mis teeb ITK-st Eesti suurima Covid haigla.

Täna toimuvad ettevalmistused Covid-19 III osakonna avamiseks 1. märtsil ITK Ravi tänava ortopeediaosakonna pinnal. Kokku tuleb juurde 26 voodikohta Covid-19 haigetele, mis tõstab voodikohtade koguarvu 114 peale, sealhulgas üheksa III astme ja 17 II astme intensiivravi voodikohta. See teeb ITK-st Eesti suurima koroonaravikohtadega haigla Eestis.

Seoses kolmanda Covid osakonna avamisega on plaanilist ravi kirurgilistel ja siseerialadel tugevasti vähendatud. Võimaluste piires plaaniline ravi siiski jätkub, haigla kriisistaap vaatab igapäevaselt olukorra üle ja otsustab vastavalt situatsioonile. Silmakliinik ja erakorralise meditsiini keskus jätkavad tööd tavatempos.

«Iga Covid-osakond, mille avame, tähendab, et plaaniline ravi jääb selle arvelt ära,» ütles ITK juhatuse esimees dr Ralf Allikvee. «Kui tavaosakonna kohta on vaja üht meedikut, siis koroonaosakonnas vajame rohkem personali. Kaitseriietusega üle kolme tunni järjest tööd teha ei suuda. See ongi viinud personalinappuseni — voodikohti veel annab kohandada, aga inimeste hulk hakkab ammenduma.»

Reede hommikul oli ITK-s haiglaravil kokku 76 Covid patsienti.

Märksõnad

Tagasi üles