Popov: sotsiaalmeedias ringlev video tühjast koroonaosakonnast on pahatahtlik soov näidata olukorda moonutatult (1)

PM Tervis
Copy
Arkadi Popovi sõnul on tegemist kellegi pahatahtliku sooviga näidata praegust olukorda moonutatult.
Arkadi Popovi sõnul on tegemist kellegi pahatahtliku sooviga näidata praegust olukorda moonutatult. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Sotsiaalmeedias on levimas video, mis näitab Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliiniku tühja korrust, väites, et koroonaosakonnad seisavad tühjalt. Haigla kinnitab, et tegemist on pahatahtliku sooviga levitada moonutatud infot.

Lääne-Tallinna keskhaigla kinnitab, et videos näidatud 2. korrusel ei viibi patsiente, sest haiglas ei ole piisavalt personali, kellega osakond mehitada.

«Oleme korduvalt rõhutanud, et patsiente ei ravi mitte palat ja voodikoht, vaid personal. Nakkuskliiniku 2. korrus on ruumide poolest valmisolekus patsiente vastu võtma, kuid korruse avamiseks peame veelgi piirama plaanilist ravitööd, et kaasata teistest osakondadest personali Covid-patsientide raviks,» selgitas Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov.

«Tegemist on kellegi pahatahtliku sooviga näidata praegust olukorda moonutatult, justkui Covid-19 haigust meie ühiskonnas poleks ja justkui haiglad seisaksid tühjana. Haiglatöötajatena soovime, et see oleks nii, kuid paraku ei vasta see tõele. Kogu Eesti meditsiinisüsteem on väga lähedal katastroofile, sest haiglaravi vajavate Covid-patsientide arv on aina suurenemas. Kui olukord ei parane, tuleb lähiajal peatada kogu plaaniline ravitöö haiglates.»

Lääne-Tallinna keskhaigla juhi sõnul avatakse lähiajal Covid-patsientide raviks ka nakkuskliinikus praegu reservis olev 2. korrus, sest Covid-patsientide suure arvu tõttu on vaja haigla ravivõimekust suurendada. Osakond mehitatakse plaani kohaselt närvihaiguste kliiniku, naistekliiniku ja õendusabikliiniku personaliga.

7. märtsi hommiku seisuga viibib Lääne-Tallinna keskhaiglas kokku 92 Covid-19 patsienti. Neist 57 viibib nakkuskliinikus, kus praegu on Covid-19 patsientide jaoks avatud 60 voodikohta. Lisaks on avatud kaks täiendavat Covid-osakonda kõrvalasuvas Meremeeste haigla hoones.

Tagasi üles