L, 26.11.2022

Ravimitööstuse uus tulevik: 3D-prinditud tabletid

PM Tervis
Ravimitööstuse uus tulevik: 3D-prinditud tabletid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Tehnoloogia arengut on hakatud kasutama ka ravimitööstuses, Ida-Anglia ülikooli teadlased uurivad, kas ühel päeval on võimalik valmistada 3D-printeriga patsiendi individuaalse vajaduse järgi kohandatud ravimit. 

Varsti on võimalik 3D-printimisega valmistada personaliseeritud ravimeid, vahendab Medical Xpress. Ida-Anglia ülikooli teadlased koos dr Andy Gleadalli ja prof Richard Bibbiga Loughborough'i ülikoolist tuvastasid uue ravimite valmistamise meetodi, mis võimaldab meditsiinilist 3D-printimist väga poorsetes struktuurides. 

Uurimise juht dr Sheng Qi sõnul toodetakse praegu ravimeid, mis on sobivad kõigile, kuid isikupärastatud meditsiin kasutab uut tootmistehnoloogiat, millel on kohandatud annused konkreetsetele patsientidele. «See võimaldaks patsientidel saada ravimist maksimaalset kasu minimaalsete kõrvaltoimetega,» lisas Qi. 

«Sellised ravimeetodid võivad olla eriti kasulikud eakatele patsientidele, kes peavad päeva jooksul võtma palju erinevaid ravimeid. Lisaks pakub 3D-printimise tehnoloogia abil personaliseeritud ravimid kasu keeruliste haiguste puhul nagu vähk, soolepõletik või muud psüühilised haigused,» sõnas Qi. 

Medikamentide 3D-printimine on üsna uus uurimisvaldkond, mis on arenenud jõudsasti viimase viie aasta jooksul. Vaja on veel täiendavaid uuringuid, et katsetada poorsust ravimi annuse ja annustamissageduse kohandamiseks vastavalt iga patsiendi vajadustele.

Märksõnad
Tagasi üles